wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Młoda podróżniczka ze Środy zwiedza świat autostopem

Młoda podróżniczka ze Środy zwiedza świat autostopem

Pn, 17.05.2021 12:03

25-letnia Kasia Zemlik ze Środy Śląskiej, w internecie znana jako Kate Sparrow, od ponad pięciu lat zwiedza świat autostopem. W ten sposób dotarła już m.in. do Rumuni, Bułgarii, Albani, Słowenii, Francji i Hiszpanii. Swoimi przygodami dzieli się na kanale youtube “Tam gdzie dredy poniosą”.


Kasia, jak sama mówi, od dziecka była zafascynowana światem, ludźmi, kulturą i naturą. - Często oglądałam reportaże i filmy dokumentalne z tym związane, a z czasem coraz bardziej czułam pociąg i chęć eksploracji świata. Miałam dwa plany na siebie: zostać weterynarzem albo podróżnikiem. Jednak zawód weterynarza był dla mnie nieosiągalny i pozostało rozwijać drugą pasję.

Na początek Polska 

Przy pierwszych wyjazdach korzystała z publicznych środków transportu. Dopiero kilka lat temu odważyła się spróbować podróży autostopem i... zakochała się w takiej formie poznawania świata. - Po raz pierwszy jeździłam po Polsce. Trwało to dwa tygodnie, a miejsca, które zobaczyłam oraz ludzie, których spotkałam, wywołały u mnie ogromne ilości pozytywnych emocji i tak już zostało Każdy następny wyjazd autostopem był na dłużej i w innych, dalszych kierunkach. W końcu stało się to sposobem na życie.

- Podróże autostopem i spanie w namiocie to zupełnie inny wymiar poznawania świata i ludzi, ponieważ nigdy nie wiesz co czeka cię następnego dnia. Szykując się na taki wyjazd trzeba być przygotowanym na różne sytuację - te dobre i te złe. W moim przypadku dominują te dobre. Bardzo często poznaję wspaniałych ludzi, z którymi spędzam następne kilka dni - opowiada Kasia i zaznacza, że w każdej podróży zdarzają się też sytuacje mniej przyjemne. - Najgorsi są zboczeni kierowcy, którzy na widok kobiety zaczynają się ślinić gorzej niż mastify francuskie. Proponują podwózkę za “pocałunek” lub nawet zbliżenie. W takich sytuacjach trzeba zachować zimną krew.

Z Lucasem po Francji

Średzianka szczególnie miło wspomina niedawną podróż po Francji. Na autostopa złapała 25-letniego Lucasa. - Lucas żyje w vanie i jest miłośnikiem wspinaczki. Razem ze swoimi przyjaciółmi jeżdżą po różnych miejscach i wspinają się po skałach. Bardzo szybko złapaliśmy wspólny język i zaprosili mnie do dołączenia do nich. W ten sposób spędziłam trzy dni “na dziko” we Francji, otoczona wspaniałymi, pełnymi pasji, młodymi ludźmi - wspomina Kasia i dodaje, że jest naprawdę szczęśliwa, gdy może podróżować autostopem - Jeżeli chodzi o rodziców to wiadomo, że dla nich nie jest do końca "normalna" i bezpieczna pasja. Myślę, że strach o mnie zawsze im towarzyszy, ale najważniejsze jest, że mam w nich wsparcie i zrozumienie wyboru mojej drogi.

"Tam gdzie dredy poniosą”

Kasia kilka miesięcy temu postanowiła zacząć nagrywać swoje podróże i dzielić się nimi na kanale YouTube. "Tam gdzie dredy poniosą” to kanał przygodowo-podróżniczo-rozrywkowy, który powstał z potrzeby dzielenia się swoimi przygodami z różnych krajów. - Myślę, że nie ma czegoś takiego w polskim internecie - samotnie podróżującej autostopem kobiety, która śpi gdzie popadnie. Nigdy nie miałam dużych oczekiwań odnośnie kanału, ale bardzo cieszą mnie moje zasięgi oraz ilość wiadomości, które często dostaję m.in. o poprawie humoru, dodaniu odwagi komuś, zmotywowaniu do działania. Bardzo cieszy mnie, kiedy w taki sposób mogę pozytywnie wpływać na otoczenie - komentuje swoją działalność Kasia i dodaje, że w najbliższym czasie na kanale można spodziewać się odcinków z jej ostatniej podróży - po Hiszpanii, Andorze, Francji, Monako.

Oprócz kanału na YouTube Kasia prowadzi także fanpage na facebooku i profil na instagramie -  Do niedawna moim głównym środkiem komunikacji był właśnie instagram, na którym zebrałam ponad 10 tysięcy obserwujących. Niestety jakiś czas temu został skradziony i dopiero zaczynam odbudowywać wszystko na nowym profilu _tam.gdzie.dredy.poniosą, na który bardzo wszystkich zapraszam.

Apetyt na Azję i Amerykę

Przez pandemię wiele planów młodej podróżniczki uległo zmianie. W ostatnim czasie odbyła krótką podróż po m.in. Hiszpanii i  Francji, ale z niecierpliwością oczekuje otwarcia granic w innych krajach. - Bardzo czekam na możliwość podróży po krajach południowo-wschodniej Azji lub Ameryki Południowej. Chciałabym tam wyjechać na około roczną podróż, ale na razie godzę się z tym co jest i regularnie zwiedzam  Europę. Jeśli sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie to myślę, że moim następnym kierunkiem będzie Skandynawia - podsumowuje Kasia.

OLO

 • 10
 • 22
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…