wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Akcja ratunkowa / fot. Sylwia Rzepka Fb Akcja ratunkowa / fot. Sylwia Rzepka Fb

Morsy ze Środy Śląskiej uratowały tonącego psa

Pn, 27.12.2021 14:13
 •  

W trakcie tradycyjnego, niedzielnego morsowania w akwenie Kajaki grupa morsów ze Środy Śląskiej zapobiegła tragedii i uratowała topiącego się psa. 


Bohaterską akcję miłośników zimnych kąpieli nagłośniła w mediach społecznościowych jedna z uczestniczek morsowania. Post szybko został udostępniony kilkanaście razy i zebrał wiele pozytywnych komentarzy. Zdarzenie opisał nam mors, który brał udział w akcji ratunkowej. - Pies rasy myśliwskiej najprawdopodobniej pobiegł za kaczkami i wpadł do przerębli. Jego właściciel był w pobliżu i natychmiast udał się w moją stronę prosząc o pomoc. Nie tracąc ani chwili złapałem za koło ratunkowe, jednocześnie informując innych morsów o zaistniałym zdarzeniu. Wspólnie udaliśmy się na ratunek - opisuje członek średzkiej grupy. 

Morsów od zwierzęcia dzieliła odległość około 40 metrów. Dzięki współpracy i determinacji taranowali lód i zbliżali się do przerażonego i wychłodzonego zwierzaka. - Widać było, że walczymy z czasem. Z każdą sekundą pies pływał coraz wolniej i zanurzał się coraz głębiej. Siła mięśni oraz wieloletnie doświadczenie w morsowaniu pomogło nam wytrzymać w wodzie ekstremalnie długi czas - opowiada uczestnik akcji ratunkowej. Warto mieć na uwadze, że w niedzielę temperatura powietrza wynosiła -9 stopni Celsjusza, a wody 2 stopnie.

Po niełatwej walce z lodem i zimnem morsom udało się dotrzeć do psa i bezpiecznie odholować go do właściciela. - Aż strach pomyśleć, co stałoby się, gdybyśmy my, morsy, nie byli na miejscu. Lód co prawda był na tyle gruby, że utrzymałby psa, ale zwierzak nie był w stanie sam wydostać się z przerębli. Z kolei wejście właściciela na lód prawdopodobnie podwoiłoby tragedię - kończy jeden z bohaterów niedzielnego morsowania i w imieniu całej grupy morsów ze Środy Śląskiej apeluje do właścicieli czworonogów o zachowanie ostrożności, zwłaszcza, gdy spacerują zimą w pobliżu zbiorników wodnych. 

My przyłączamy się do apelu, a morsom gratulujemy zachowania zimnej krwi, która pozwoliła ocalić życie zwierzaka.

OLO

 • 12
 • 5
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 30 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 59 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…