niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Mróz odpuścił, ale jakość powietrza w Środzie Śląskiej nadal słaba!

Mróz odpuścił, ale jakość powietrza w Środzie Śląskiej nadal słaba!

Wt, 23.02.2021 15:42

Synoptycy zapowiadają ocieplenie. W najbliższym czasie temperatury powietrza w nocy nie będą już minusowe, a w ciągu dnia będą kształtować się na poziomie do nawet 18 stopni Celsjusza.Wzrost temperatur nie spowoduje zakończenia sezonu grzewczego. Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, a ta astronomiczna i kalendarzowa potrwa do drugiej polowy marca. Warto mieć na uwadze, czym palimy w piecach, bo przecież paląc czymkolwiek, sami też wdychamy to, co wydobywa się z komina. A jakość powietrza w mieście i okolicach jest bardzo słaba.

Najbardziej zanieczyszczone powietrze w mieście, wg aplikacji Airly (godz. 10:00), jest w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja. Według wskaźnika CAQI na chwilę obecną jest to 76 jednostek. Prognozy na dzisiaj, nie są najlepsze, jakość powietrza ulegnie tutaj polepszeniu, ale nie na długo bo o godz. 20.00 poziom zanieczyszczenia na Alei Konstytucji 3 Maja będzie wynosił aż 92 jednostki.

Kolejny obszar, gdzie monitorowany jest stan zanieczyszczenia powietrza w Środzie Śląskiej, to Plac Wolności. Tu zanieczyszczenie na chwilę obecną utrzymuje się na poziomie 65 CAQI. Ok. godz. 14-tej jednostek zanieczyszczenia powietrza wg. tego samego wskaźnika będzie zdecydowanie mniej. Na przestrzeni kilku kolejnych godzin powietrze ulegnie polepszeniu, ale zanieczyszczenie wzrośnie znów ok. godz. 18.00.

Ostatnim miejscem, w którym wykonywane są pomiary czystości powietrza w Środzie Śląskiej jest ul. Jastrzębia. W chwili obecnej na tym obszarze powietrze jest najczystsze. Wg. wspomnianej wcześniej aplikacji zanieczyszczenie sięga tam 57 jednostek CAQI. Przez następne godziny powietrze ulegać będzie poprawie jakości.

Pomiary czystości powietrza wykonywane są również w Komornikach w okolicach ul. Krótkiej. W tym miejscu obecnie zanieczyszczenie powietrza wynosi 45 CAQI. Przez następne godziny prognozuje się poprawę jego jakości na tym obszarze.

(mk) / fot. mk
powrót na górę
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Junior nie jest lepszy... poszukaj, poczytaj. Obecna partia nie zawsze ma z tym problem  :evil: 32 minut temu
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... godzinę temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 3 godziny temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 3 godziny temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 3 godziny temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …