poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Mróz odpuścił, ale jakość powietrza w Środzie Śląskiej nadal słaba!

Mróz odpuścił, ale jakość powietrza w Środzie Śląskiej nadal słaba!

Wt, 23.02.2021 15:42
 •  

Synoptycy zapowiadają ocieplenie. W najbliższym czasie temperatury powietrza w nocy nie będą już minusowe, a w ciągu dnia będą kształtować się na poziomie do nawet 18 stopni Celsjusza.


Wzrost temperatur nie spowoduje zakończenia sezonu grzewczego. Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, a ta astronomiczna i kalendarzowa potrwa do drugiej polowy marca. Warto mieć na uwadze, czym palimy w piecach, bo przecież paląc czymkolwiek, sami też wdychamy to, co wydobywa się z komina. A jakość powietrza w mieście i okolicach jest bardzo słaba.

Najbardziej zanieczyszczone powietrze w mieście, wg aplikacji Airly (godz. 10:00), jest w okolicach Alei Konstytucji 3 Maja. Według wskaźnika CAQI na chwilę obecną jest to 76 jednostek. Prognozy na dzisiaj, nie są najlepsze, jakość powietrza ulegnie tutaj polepszeniu, ale nie na długo bo o godz. 20.00 poziom zanieczyszczenia na Alei Konstytucji 3 Maja będzie wynosił aż 92 jednostki.

Kolejny obszar, gdzie monitorowany jest stan zanieczyszczenia powietrza w Środzie Śląskiej, to Plac Wolności. Tu zanieczyszczenie na chwilę obecną utrzymuje się na poziomie 65 CAQI. Ok. godz. 14-tej jednostek zanieczyszczenia powietrza wg. tego samego wskaźnika będzie zdecydowanie mniej. Na przestrzeni kilku kolejnych godzin powietrze ulegnie polepszeniu, ale zanieczyszczenie wzrośnie znów ok. godz. 18.00.

Ostatnim miejscem, w którym wykonywane są pomiary czystości powietrza w Środzie Śląskiej jest ul. Jastrzębia. W chwili obecnej na tym obszarze powietrze jest najczystsze. Wg. wspomnianej wcześniej aplikacji zanieczyszczenie sięga tam 57 jednostek CAQI. Przez następne godziny powietrze ulegać będzie poprawie jakości.

Pomiary czystości powietrza wykonywane są również w Komornikach w okolicach ul. Krótkiej. W tym miejscu obecnie zanieczyszczenie powietrza wynosi 45 CAQI. Przez następne godziny prognozuje się poprawę jego jakości na tym obszarze.

(mk) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 8 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 8 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…