niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Na mundurach średzkich strażników pojawią się kamery nasobne

Na mundurach średzkich strażników pojawią się kamery nasobne

Wt, 17.11.2020 12:00
 •  

- Posiadanie i użytkowanie kamer noszonych na mundurach, to poprawa bezpieczeństwa strażników, a także zwiększenie transparentności działań podejmowanych przez funkcjonariuszy - podkreśla Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. - Tego rodzaju urządzenia stosowane są już z powodzeniem w strażach miejskich i gminnych oraz policji - dodaje.


Wprowadzenie możliwości nagrywania przebiegu interwencji wpływa często na jej spokojny przebieg i daje możliwość uzyskania materiału dowodowego, co może okazać się przydatne w sytuacjach odmiennej interpretacji zajścia lub przebiegu czynności.

- Obecnie posiadamy sześć urządzeń rejestrujących, wyposażonych w dwa rodzaje uchwytów, stację dokujące i oprogramowanie do współpracy z komputerem. Urządzenia są odporne na działanie warunków atmosferycznych, wstrząsoodporne, wyposażone w nośnik pamięci umożliwiający ponad godzinne nagranie w jakości 4K oraz możliwość nieprzerwanej pracy przez osiem godzin przy pełnym naładowaniu . Kamerą można nagrywać i robić zdjęcia w całkowitej ciemności - wyjaśnia komendant SM.

Obecnie sprzęt jest testowany, a po wprowadzeniu regulaminu, wejdzie do standardowego wyposażenia średzkich strażników. Materiał z kamer będzie przechowywany 20 dni, a po upływie 60 dni zostanie trwale osunięty.

(ro/rc) / fot. sm

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 35 minut temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 46 minut temu.
 • bob powiedział(a) Więcej
  Strefa PKP wioski komunikacja ok ale my w zielone gramy uprczywie realizowany bardzo drogi... 2 godziny temu.
 • Spirala powiedział(a) Więcej
  Ja się pytam po co obwieszano całe miasto kamerami, po co kupowano kamery i drony dla Straży... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…