niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nabór wniosków w ramach GPONE 202227 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków o dotację w ramach Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Pierwszeństwo będą mieli mieszkańcy, których posesje lub mieszkania znajdują się w Granicach Obszaru Rewitalizacji – „Średzka OdNowa”.- O dotację mogą ubiegać się mieszkańcy Gminy Środa Śląska, którzy planują likwidację kotła stałopalnego i instalację źródeł ciepła wskazanych w tabeli – przekazuje Aleksandra Janczak, ekodoradca w średzkim magistracie. - O przyznaniu dotacji decydować będzie kolejności wpływania wniosków, pod warunkiem ich kompletności, z uwzględnieniem pierwszeństwa dla wnioskodawców, których inwestycja znajduje się w Granicach Obszaru Rewitalizacji – „Średzka OdNowa” na terenie Gminy Środa Śląska – zaznacza Aleksandra Janczak.

Tegoroczne dotacje w ramach GPONE z budżetu Gminy Środa Śląska obejmą koszt zakupu i montażu wewnętrznej instalacji, demontażu paleniska węglowego, zakupu i montażu nowego źródła ciepła, zakupu zbiornika c.w.u., zakupu i montażu wkładów kominowych, filtrów kominowych, promienników podczerwieni oraz w przypadku gruntownych pomp ciepła: koszt wykonania odwiertów.

W tegorocznym budżecie Gminy zabezpieczono 200 tys. zł na dotacje w ramach GPONE. Może ona wynieść max. 50% poniesionych wydatków udokumentowanych fakturami, a szczegółowe kwoty znajdują się w załączonej tabeli.

imtabeage001

Wnioski można składać od dziś, tj. 27 kwietnia br. w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w godzinach pracy magistratu. Nabór potrwa do 6 maja 2022. Szczegółowe informacje dot. przyznawania dotacji i etapy naboru w ramach GPONE 2022 oraz wzór wniosku i wykaz niezbędnych załączników znajdują się na stronie internetowej Gminy Środa Śląska, zakładka Środowisko > Ochrona powietrza > Gminny program ONE.

wniosek o dotację GPONE 2022

(prg)
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 39 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 51 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…