niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Nie wolno wędkować w akwenie Kajaki oraz spacerować wokół!

Nie wolno wędkować w akwenie Kajaki oraz spacerować wokół!

Pt, 03.04.2020 23:15

Jak wiemy, na terenie całego kraju wprowadzono niedawno zakaz korzystania z parków, bulwarów, promenad, plaż. Warto tu również wspomnieć, że dotyczy on również tak chętnie odwiedzanego miejsca w Środzie Śląskiej jakim jest akwen Kajaki. Obecnie nie wolno w nim wędkować, korzystać z ciągu spacerowego i terenów zielonych wokół, jak też pobliskich placów zabaw czy boisk.Wyprawy do lasów też są już zabronione, co ogłosiły dziś Lasy Państwowe. Obostrzeń jest więcej i można się z nimi zapoznać tutaj.

- Dostosowanie się do nowych ograniczeń, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, stanowić będzie z pewnością wyzwanie dla mieszkańców naszego powiatu. Dlatego zwracamy się z apelem, aby w trosce o bezpieczeństwo swoje, bliskich, sąsiadów, ale też osób zupełnie obcych bezwzględnie stosować się do wytycznych – apeluje asp. szt. Marta Stefonowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

 Za nieprzestrzeganie nowych restrykcji grożą kary finansowe!

Jak podkreśla rzeczniczka średzkiej policji, funkcjonariusze podchodzą do każdej sytuacji indywidualnie. - Starają się postępować zdroworozsądkowo, mając na uwadze to, że prawo powinno być dla ludzi, a nie przeciwko nim. To nie zmienia jednak faktu, że w przypadkach nie respektowanie wprowadzonych ograniczeń oraz skrajnej nieodpowiedzialności, a tym samym narażania siebie oraz innych na bezpieczeństwo zarażenia, średzcy funkcjonariusze działać będą zdecydowanie, sięgając po odpowiednie represje - wyjaśnia.

Są jednak osoby, które się nie stosują...

Pomimo licznych apeli w mediach i komunikatów, które każdego dnia rozlegają się z radiowozów na terenie naszego powiatu, w ciągu ostatnich dni policjanci kilkukrotnie musieli interweniować w związku z nie stosowaniem się przez niektórych mieszkańców do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

- W kilku sytuacja były to osoby, które mając za nic swoje oraz innych bezpieczeństwo, gromadziły się w jednym miejscu i spożywały alkohol. W innym przypadku mundurowi musieli zareagować, kiedy grupa młodych osób przyjechała samochodami na parking, aby spotkać się towarzysko. Policjanci w opisanych sytuacjach nałożyli na te osoby grzywny w postaci mandatów karnych  – mówi asp. szt. Marta Stefanowska.

Apelujemy!

W tym trudnym czasie, choć każdy z osobna, postarajmy się być jednak razem i solidarnie działać na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa.

(red) / fot. kb, zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników 2 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 3 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 4 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM