wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Niedługo ruszy budowa fabryki chipsów koło Środy Śląskiej

Śr, 18.08.2021 09:44
 •  

PepsiCo to jeden z największych koncernów na świecie, zajmujący się produkcją i sprzedażą napojów oraz przekąsek. 26 sierpnia wmurowany zostanie kamień węgielny pod nowy zakład w Świętem.


Na miejsce wartej kilkaset milionów złotych inwestycj PepsiCo wybrało Gminę Środa Śląska i 30-hektorową działkę w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podstrefie Komorniki- Święte, tuż za zakładem naprawy i serwisowania silników lotniczych XEOS.

Zgodnie z polityką firmy, PepciCo nie chwali się przyszłymi planami i zmierzeniami. Wiadomo jednak, że fabrykę chipsów Frito Lay (Frito Lay to część koncernu PepsiCo) wybuduje Budimex S.A. Spółka w oficjalnym komunikacie giełdowym poinformowała, że wartość inwestycji wyniesie 343 mln zł netto, a zakład ma być gotowy do 31 grudnia 2022 roku.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na 26 sierpnia br. o godz. 12.00. W zaproszeniu zaznaczono, że będzie to najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład produkcji przekąsek PepsiCo na terenie Europy. W wydarzeniu wezmą udział - Silviu Popovici Prezes PepsiCo in Europe, Michał Jaszczyk Prezes PepsiCo Polska oraz przedstawiciele władz centralnych, regionalnych i lokalnych. 

Na razie nie wiadomo ile osób znajdzie pracę w zakładzie Frito Lay. Warto jednak podkreślić, że w działalności koncernu kluczową rolę odgrywa rolnictwo, co oznacza ścisłą współpracę z okolicznymi rolnikami.

OLO

 • 18
 • 1
 • 5
 • 1
 • 0
 • 1


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…