piątek 19.04.2024

Imieniny: Adolfa Tymona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Nietypowa interwencja policjantów. Zatrzymali…spłoszonego konia

SkomentujDzielnicowi średzkiej komendy policji schwytali biegającego po jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska spłoszonego… konia. Mundurowi nie tracąc zimnej krwi uspokoili zwierzę i w sposób bezpieczny przekazali je właścicielowi.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dyżurny KPP w miniony poniedziałek, w godzinach popołudniowych otrzymał niecodzienne zgłoszenie - po jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska ulicami miał biegać spłoszony koń. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Dzięki szybkiemu działaniu i dokładnej penetracji terenu znaleźli spłoszone zwierzę. Chwytając za kantar w sposób spokojny i profesjonalny uspokoili go.
 
Dzielnicowi mogli liczyć także na zgłaszającą, która zaoferowała swoją pomoc, ponieważ jak się okazało posiada własną stajnię i na co dzień zajmuję się końmi. Kobieta udzielała dzielnicowym profesjonalnych rad we właściwym obchodzeniu się ze zwierzęciem. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów udało się natychmiast ustalić właściciela oraz adres, z którego zwierzę uciekło.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem zwierzęcia, który oświadczył, że na miejsce może dojechać nie wcześniej niż w ciągu godziny. Wobec powyższego mundurowi postanowili zaopiekować się  spłoszonym i zestresowanym koniem do czasu przyjazdu właściciela, tym samym umieszczając go w padoku na terenie posesji, a ustalając wcześniej ten fakt z właścicielem.

Dzielnicowi przekazali zwierzę właścicielowi, a w związku z popełnionym wykroczeniem z art.77 KW mężczyzna został pouczony i zobowiązał się, że dołoży wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie miała już nigdy miejsca. Zwierzęciu prócz stresu nic się nie stało.

Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnego przykrego zdarzenia i nic nikomu się nie stało, jednak musimy pamiętać, że spłoszone zwierzę stanowi zagrożenie dla ludzi i dla siebie samego. Wielkie brawa dla zgłaszającej za szybką reakcję i profesjonalne rady!

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

Ta historia zakończyła się sukcesem!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 197388

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

komnet internet

warsztat 336224 px

bus baner

Nie przegap tych artykułów.