piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Nietypowa interwencja policjantów. Zatrzymali…spłoszonego konia

SkomentujDzielnicowi średzkiej komendy policji schwytali biegającego po jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska spłoszonego… konia. Mundurowi nie tracąc zimnej krwi uspokoili zwierzę i w sposób bezpieczny przekazali je właścicielowi.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dyżurny KPP w miniony poniedziałek, w godzinach popołudniowych otrzymał niecodzienne zgłoszenie - po jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska ulicami miał biegać spłoszony koń. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Dzięki szybkiemu działaniu i dokładnej penetracji terenu znaleźli spłoszone zwierzę. Chwytając za kantar w sposób spokojny i profesjonalny uspokoili go.
 
Dzielnicowi mogli liczyć także na zgłaszającą, która zaoferowała swoją pomoc, ponieważ jak się okazało posiada własną stajnię i na co dzień zajmuję się końmi. Kobieta udzielała dzielnicowym profesjonalnych rad we właściwym obchodzeniu się ze zwierzęciem. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów udało się natychmiast ustalić właściciela oraz adres, z którego zwierzę uciekło.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem zwierzęcia, który oświadczył, że na miejsce może dojechać nie wcześniej niż w ciągu godziny. Wobec powyższego mundurowi postanowili zaopiekować się  spłoszonym i zestresowanym koniem do czasu przyjazdu właściciela, tym samym umieszczając go w padoku na terenie posesji, a ustalając wcześniej ten fakt z właścicielem.

Dzielnicowi przekazali zwierzę właścicielowi, a w związku z popełnionym wykroczeniem z art.77 KW mężczyzna został pouczony i zobowiązał się, że dołoży wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie miała już nigdy miejsca. Zwierzęciu prócz stresu nic się nie stało.

Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnego przykrego zdarzenia i nic nikomu się nie stało, jednak musimy pamiętać, że spłoszone zwierzę stanowi zagrożenie dla ludzi i dla siebie samego. Wielkie brawa dla zgłaszającej za szybką reakcję i profesjonalne rady!

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

Ta historia zakończyła się sukcesem!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 197388
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

stihl

Nie przegap tych artykułów.