wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej Fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej

Noc Bibliotek w Środzie Śląskiej i Rakoszycach

Pn, 11.10.2021 14:51

W piątek 8 października pracownicy średzkiej i rakoszyckiej biblioteki publicznej przyłączyli się do obchodów ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczna 7. edycja zorganizowana była pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.


Noc Bibliotek jest świętem bibliotek i wszystkich. Organizatorzy pragną w niekonwencjonalny sposób zachęcać do korzystania z usług bibliotek, podkreślając, że są to najbardziej demokratyczne instytucje, otwarte i przystępne miejsca, w których oferta usługowa skierowana jest do osób w każdym wieku, od dzieci, przez młodzież, dorosłych aż po seniorów.

Biblioteki w Środzie Śląskiej i Rakoszycach gościły w tym roku grupy dzieci, które są aktywnymi uczestnikami życia bibliotecznego przez cały rok.

Podczas Nocy dzieci wzięły udział w warsztatach „Od pomysł do książki” prowadzonych przez pisarkę Joannę M. Chmielewską. Ogromnym powodzeniem cieszyły się wieczorne podchody po Środzie Śląskiej w towarzystwie bibliotecznej maskotki Słonia Czytosława. Rakoszycka grupa stworzyła w tym czasie kreatywną grę edukacyjną. Dla młodych uczestników bibliotekarze przygotowali kolację oraz kosz z owocami i przekąski. Ostatnimi punktami programu było głośne czytanie i wspólne oglądanie filmu „Operacja Człowiek w czerni”. 

(rw/bp)

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 5 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 6 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  9 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 20 minut temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM