wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. UM Fot. UM

Nowa brama w remizie OSP Rakoszyce

Śr, 29.12.2021 15:30
 •  

Tuż przed świętami dokonano odbioru dodatkowej bramy w remizie OSP Rakoszyce. Brama została zamontowana po przebudowie budynku, gdzie wcześniej funkcjonowała świetlica wiejska. Dzięki temu w remizie są dwa stanowiska garażowe.


Lewa strona budynku została dostosowana do obowiązujących wymogów, aby mogły w niej garażować wozy strażackie.  – Główne prace polegały na wykuciu trzech otworów w tej części budynku – wyjaśnia Sebastian Baj z firmy BUD Trans-Pol z Cesarzowic, która zajmowała się przebudową remizy.

– Jeden z otworów przeznaczony był na wstawienie w jego miejsce bramy, drugi stanowi przedłużenie garażu, a trzeci wykuty otwór łączy oba garaże. Pozostałe prace to m.in. montaż nadproży i wylanie słupów betonowych oraz prace wykończeniowe, w tym uzupełnienie elewacji – dodaje Sebastian Baj. Kontrakt z firmą BUD Trans-Pol z Cesarzowic opiewał na kwotę 35 tys. zł, który sfinansowano w całości z budżetu Gminy Środa Śląska.

Prace trwały ok. 1,5 miesiąca, choć wcześniej gmina musiała przeprowadzić trzy zapytania ofertowe na wybór firmy budowlanej, bo nie było chętnych do wykonania tych prac budowlanych lub oferty były bardzo drogie, nawet ponad 80 tys. zł. – Cieszę się, że udało się dopiąć tę inwestycję jeszcze przed końcem roku – mówi Paweł Gruszczyński, prezes OSP Rakoszyce. – Bramę zakupiliśmy jeszcze w zeszłym roku za kwotę 10 tys. zł, dzięki dofinansowaniu Komendy Głównej Straży Pożarnej oraz z budżetu Gminy Środa Śląska.

Nowa brama znacznie poprawi funkcjonowanie jednostki OSP Rakoszyce, ponieważ do tej pory w jednej bramie znajdowały się trzy pojazdy i kiedy druhowie ruszali do akcji, trzeba było je przestawiać, żeby wyjechać z garażu. Było to czasochłonne, a to właśnie czas w akcjach ratunkowych liczy się najbardziej.

- Teraz jeden z wozów, konkretnie wóz techniczny, zostanie przestawiony do nowej bramy i wyjazd będzie dużo prostszy i szybszy. Docelowo w nowej bramie będzie znajdować się nowy średni wóz strażacki, jaki mamy w planach zakupić w przyszłym roku, m.in. dzięki 400 tys. zł zabezpieczonym w przyszłorocznym budżecie Gminy na wniosek burmistrza Rucińskiego – dodaje prezes Paweł Gruszczyński.

(prg)

remiimage003

remiimage005

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 55 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…