piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nowa brama w remizie OSP Rakoszyce
Tuż przed świętami dokonano odbioru dodatkowej bramy w remizie OSP Rakoszyce. Brama została zamontowana po przebudowie budynku, gdzie wcześniej funkcjonowała świetlica wiejska. Dzięki temu w remizie są dwa stanowiska garażowe.

Fot. UM Fot. UM


Lewa strona budynku została dostosowana do obowiązujących wymogów, aby mogły w niej garażować wozy strażackie.  – Główne prace polegały na wykuciu trzech otworów w tej części budynku – wyjaśnia Sebastian Baj z firmy BUD Trans-Pol z Cesarzowic, która zajmowała się przebudową remizy.

– Jeden z otworów przeznaczony był na wstawienie w jego miejsce bramy, drugi stanowi przedłużenie garażu, a trzeci wykuty otwór łączy oba garaże. Pozostałe prace to m.in. montaż nadproży i wylanie słupów betonowych oraz prace wykończeniowe, w tym uzupełnienie elewacji – dodaje Sebastian Baj. Kontrakt z firmą BUD Trans-Pol z Cesarzowic opiewał na kwotę 35 tys. zł, który sfinansowano w całości z budżetu Gminy Środa Śląska.

Prace trwały ok. 1,5 miesiąca, choć wcześniej gmina musiała przeprowadzić trzy zapytania ofertowe na wybór firmy budowlanej, bo nie było chętnych do wykonania tych prac budowlanych lub oferty były bardzo drogie, nawet ponad 80 tys. zł. – Cieszę się, że udało się dopiąć tę inwestycję jeszcze przed końcem roku – mówi Paweł Gruszczyński, prezes OSP Rakoszyce. – Bramę zakupiliśmy jeszcze w zeszłym roku za kwotę 10 tys. zł, dzięki dofinansowaniu Komendy Głównej Straży Pożarnej oraz z budżetu Gminy Środa Śląska.

Nowa brama znacznie poprawi funkcjonowanie jednostki OSP Rakoszyce, ponieważ do tej pory w jednej bramie znajdowały się trzy pojazdy i kiedy druhowie ruszali do akcji, trzeba było je przestawiać, żeby wyjechać z garażu. Było to czasochłonne, a to właśnie czas w akcjach ratunkowych liczy się najbardziej.

- Teraz jeden z wozów, konkretnie wóz techniczny, zostanie przestawiony do nowej bramy i wyjazd będzie dużo prostszy i szybszy. Docelowo w nowej bramie będzie znajdować się nowy średni wóz strażacki, jaki mamy w planach zakupić w przyszłym roku, m.in. dzięki 400 tys. zł zabezpieczonym w przyszłorocznym budżecie Gminy na wniosek burmistrza Rucińskiego – dodaje prezes Paweł Gruszczyński.

(prg)

remiimage003

remiimage005

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…