sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


"Obieżyświat" z Ciechowa w Dreźnie

Skomentuj16 grudnia uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego "Obieżyświat" ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciechowie, wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Drezna.


Fot. Organizator Fot. Organizator


Pierwszym przystankiem w trakcie podróży było Stare Miasto. Dzięki pani przewodnik uczniowie dowiedzieli się o historii miasta, architekturze oraz o słynnych postaciach związanych z tym miejscem np. o Auguście II Mocnym oraz Auguście III Sasie czyli elekcyjnych królach Polski. Spacerując po Starym Mieście uczniowie zobaczyli Operę Sempera, ogrody Pałacu Zwinger oraz Zamek Rezydencyjny.

Następnie wycieczka przeszła pięknymi Tarasami Bruhla do Muzeum Higieny. Uczestniczy wycieczki zwiedzili tam wystawę główną "Abenteuer Mensch", która opowiada o człowieku, jego ciele i zdrowiu oraz o tym, jak wpływa na niego środowisko naturalne. Uczniowie zobaczyli także wiele eksponatów przedstawiających historię medycyny, które ukazują zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie nauki na przestrzeni wieków. W Muzeum Higieny znajduje się także Kinder Museum, czyli muzeum dla najmłodszych poświęcone zmysłom. Uczniowie aktywnie spędzili czas w Muzeum Higieny także dzięki interaktywnym ekspozycjom.

Później na członków SKT "Obieżyświat" czekał główny punkt wyprawy czyli Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie mogli zapoznać się z kulturą i tradycją regionu, która widoczna była na stoiskach usytuowanych na rynku. Mogli także spróbować miejscowych smakołyków. Po dłuższej chwili spędzonej na Jarmarku wycieczka przeszła przez Neuestadt, gdzie pani przewodnik opowiedziała o kolejnych ciekawostkach związanych z tym miejscem, a także z Frauenkirche.

Ostatnim etapem podróży była wizyta w mleczarni, gdzie uczniowie mogli zakupić pamiątki, a przede wszystkim pyszne czekolady oraz w sklepie z musztardami, gdzie można było zakupić najróżniejsze rodzaje musztard nie tylko pod względem smaku, ale także koloru. Zmęczeni po całym dniu, lecz zadowoleni uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!

MJ / SKT "Obieżyświat"

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.