wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Obóz Międzyzdroje 2021 z dofinansowaniem Gminy Środa Śląska
Rok szkolny rozpoczął się na dobre, ale wspomnijmy jeszcze minione wakacje. Klub Sportowy "Skarby" ze Środy Śląskiej zorganizował dzieciom moc atrakcji.


Początkiem lipca 45 dzieci pojechało do Zakopanego, gdzie poza zwiedzaniem i zdobywaniem okolicznych szczytów, zawodnicy wzięli udział w międzynarodowym turnieju Tatry Cup. Codzienne spacery po górzystym terenie poprawiły kondycję fizyczną dzieci, a wspinaczka na Nosal, Gubałówkę czy Halę Kondratową wzmocniła je dodatkowo. W Środzie Śląskiej Klub zorganizował 3 turnusy półkolonii. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem - wzięło w nich udział łącznie 90 dzieci.

W każdym tygodniu uczestnicy mieli zorganizowane w Centrum NGO warsztaty plastyczne, prelekcje o historii polskiego sportu, a także zabawy i gry planszowe. Systematycznie odbywały się zajęcia języka angielskiego prowadzone przez "Puenta Szkoła Języków Obcych Joanna Kłosowska". Wizyta na basenie, w muzeum, średzkim kinie cyfrowym, zajęcia sportowe na Orliku czy na stadionie zapełniały dzieciom dzień. W każdym tygodniu odbywały się różne wycieczki - do ZOO Wrocław, legnickiego skate parku oraz lubińskiego parku linowego. Końcem sierpnia 45 uczestników wzięło udział w 10-dniowym obozie w Międzyzdrojach. Projekt był współfinansowany przez Gminę Środa Śląska w ramach projektu terapii uzależnień.

W Międzyzdrojach w dniach 20-29. sierpnia młodzi mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic spędzili ostatnie dni wakacji. Podczas 10-dniowego pobytu 45 dzieci skorzystało z wielu atrakcji. Codzienne zajęcia sportowe na stadionie miejskim, spacer promenadą, kąpiele słoneczne i zabawy w Bałtyku, wycieczka do Rezerwatu Żubrów, projekcja w Planetarium, a także poszukiwanie odcisków dłoni znanych artystów i aktorów na Alei Gwiazd. Podczas pobytu spotkaliśmy się również z olimpijczykami oraz olimpijskimi polskimi medalistami, wśród nich byli Jacek Wszoła (skok wzwyż), Andrzej Supron (zapaśnik), Dawid Kupczyk (bobsleista), Bogusław Mamiński (bieg 3000m z przeszkodami)  oraz Henryk Nogala (długodystansowiec). Spotkanie było bardzo inspirujące. Olimpijczycy opowiedzieli o swoim dzieciństwie, o ulubionych posiłkach, o dyscyplinach jakie w młodości uprawiali, a także o braku problemów, które dotyczą dzisiejszą młodzież. W ich młodości żywność była nieprzetworzona, a w powojennej Polsce dostęp do słodyczy był ograniczony, 

W ramach turnusu dzieci odbyły warsztaty i prelekcje z zakresu profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem problemów dzieci, czyli telefony, komputery, słodycze, napoje energetyczne. W trakcie obozu uczestnicy mieli ograniczony dostęp do telefonów i większość po trzech dniach przyznała rację, że problem pozornie ich nie dotyczący jest dla nich odczuwalny.

Projekt był współfinansowany przez Miasto i Gmina Środa Śląska w ramach zadania "Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji letnich w formie półkolonii, kolonii i obozów wraz z elementami programu profilaktycznego". Wysokość dofinansowania wynosiła 12.000 zł, co stanowi 18,5% wartości całego zadania.

KS "Skarby"

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... godzinę temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. godzinę temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…