środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Obóz Międzyzdroje 2021 z dofinansowaniem Gminy Środa Śląska

Obóz Międzyzdroje 2021 z dofinansowaniem Gminy Środa Śląska

Cz, 30.09.2021 12:24
Rok szkolny rozpoczął się na dobre, ale wspomnijmy jeszcze minione wakacje. Klub Sportowy "Skarby" ze Środy Śląskiej zorganizował dzieciom moc atrakcji.

Początkiem lipca 45 dzieci pojechało do Zakopanego, gdzie poza zwiedzaniem i zdobywaniem okolicznych szczytów, zawodnicy wzięli udział w międzynarodowym turnieju Tatry Cup. Codzienne spacery po górzystym terenie poprawiły kondycję fizyczną dzieci, a wspinaczka na Nosal, Gubałówkę czy Halę Kondratową wzmocniła je dodatkowo. W Środzie Śląskiej Klub zorganizował 3 turnusy półkolonii. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem - wzięło w nich udział łącznie 90 dzieci.

W każdym tygodniu uczestnicy mieli zorganizowane w Centrum NGO warsztaty plastyczne, prelekcje o historii polskiego sportu, a także zabawy i gry planszowe. Systematycznie odbywały się zajęcia języka angielskiego prowadzone przez "Puenta Szkoła Języków Obcych Joanna Kłosowska". Wizyta na basenie, w muzeum, średzkim kinie cyfrowym, zajęcia sportowe na Orliku czy na stadionie zapełniały dzieciom dzień. W każdym tygodniu odbywały się różne wycieczki - do ZOO Wrocław, legnickiego skate parku oraz lubińskiego parku linowego. Końcem sierpnia 45 uczestników wzięło udział w 10-dniowym obozie w Międzyzdrojach. Projekt był współfinansowany przez Gminę Środa Śląska w ramach projektu terapii uzależnień.

W Międzyzdrojach w dniach 20-29. sierpnia młodzi mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic spędzili ostatnie dni wakacji. Podczas 10-dniowego pobytu 45 dzieci skorzystało z wielu atrakcji. Codzienne zajęcia sportowe na stadionie miejskim, spacer promenadą, kąpiele słoneczne i zabawy w Bałtyku, wycieczka do Rezerwatu Żubrów, projekcja w Planetarium, a także poszukiwanie odcisków dłoni znanych artystów i aktorów na Alei Gwiazd. Podczas pobytu spotkaliśmy się również z olimpijczykami oraz olimpijskimi polskimi medalistami, wśród nich byli Jacek Wszoła (skok wzwyż), Andrzej Supron (zapaśnik), Dawid Kupczyk (bobsleista), Bogusław Mamiński (bieg 3000m z przeszkodami)  oraz Henryk Nogala (długodystansowiec). Spotkanie było bardzo inspirujące. Olimpijczycy opowiedzieli o swoim dzieciństwie, o ulubionych posiłkach, o dyscyplinach jakie w młodości uprawiali, a także o braku problemów, które dotyczą dzisiejszą młodzież. W ich młodości żywność była nieprzetworzona, a w powojennej Polsce dostęp do słodyczy był ograniczony, 

W ramach turnusu dzieci odbyły warsztaty i prelekcje z zakresu profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem problemów dzieci, czyli telefony, komputery, słodycze, napoje energetyczne. W trakcie obozu uczestnicy mieli ograniczony dostęp do telefonów i większość po trzech dniach przyznała rację, że problem pozornie ich nie dotyczący jest dla nich odczuwalny.

Projekt był współfinansowany przez Miasto i Gmina Środa Śląska w ramach zadania "Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji letnich w formie półkolonii, kolonii i obozów wraz z elementami programu profilaktycznego". Wysokość dofinansowania wynosiła 12.000 zł, co stanowi 18,5% wartości całego zadania.

KS "Skarby"

 • 8
 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 2 godziny temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 5 godzin temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 5 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM