sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Ogólnopolski Tydzień Kariery w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

Ogólnopolski Tydzień Kariery w SP nr 3 w Środzie Śląskiej

N, 03.11.2019 20:30

W dniach 21-27 października roku obchodzono w całej Polsce Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Pasja, profesja, powołanie.”Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej już po raz trzeci włączyła się w obchody OTK koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.

Z tej okazji wychowawcy poszczególnych klas zorganizowali dla swoich uczniów spotkania z przedstawicielami zawodów, wycieczki zawodoznawcze lub lekcje o tematyce doradztwa zawodowego. Szkolny Doradca Zawodowy zaprosił do szkoły także dwóch gości specjalnych.

21 października szkołę odwiedziła jej absolwentka, finalistka programu The Voice of Poland 2018, aktorka i wokalistka Gosia Pauka. Podczas spotkania z uczniami klas 7 Gosia opowiedziała młodzieży o swoich licznych pasjach i ścieżce kariery. Nie zabrakło czasu także na wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz pytania nastolatków. Był to dzień pełen emocji i wrażeń.

Trzeciego dnia obchodów OTK 2019 ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się z jednym z twórców pierwszego polskiego inteligentnego głośnika AI-Speaker. Pani Celina Raczkowska opowiedziała uczniom o tym, jak pasja do nowoczesnych technologii i programowania przyczyniła się do powstania całego projektu oraz jakie profesje są bezpośrednio związane z rozwijaniem go.

Po krótkiej prezentacji uczniowie chętnie angażowali się w odpytywanie "Jolki", dzięki czemu mieli też okazję zobaczyć i usłyszeć jakie są możliwości polskiego asystenta głosowego. 

(mmp)
powrót na górę
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... 28 minut temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... godzinę temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 11 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 11 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 12 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …