niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Ogromne podwyżki cen prądu dla samorządów. Konieczne cięcia wydatków

Pn, 15.11.2021 15:31
 •  

Ceny energii elektrycznej szybują w górę. Jako pierwsi podwyżki stawek za prąd odczuli właściciele prywatnych domostw, jednak teraz mocno uderzają one w samorządy. Wzrost cen dla Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, szkół, przedszkoli i żłobków, jednostek kultury, czy OSiR sięga 85% za 1kWh w stosunku do poprzedniego roku.


Przyczyn wzrostu stawek za energię elektryczną jest wiele, ale należą do nich z pewnością drastyczny wzrost cen węgla i gazu, zwiększony popyt na energię po pandemii koronawirusa, koszt zakupu uprawnień do emisji CO2 oraz skokowy wzrost cen ropy na rynku światowym.

Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na ceny za 1kWh, które stale idą do góry, a już są wyższe o kilkadziesiąt procent. Tak jak w przypadku średzkiego magistratu, co skutkować będzie oszczędnościami na innych wydatkach w przyszłorocznym budżecie gminy.

- Ogromne podwyżki cen za energię elektryczną w 2022 roku skutkować będą cięciami w wydatkach bieżących Gminy Środa Śląska i jej jednostek organizacyjnych  – wyjaśnia Radosław Śliwa, skarbnik gminy.

(prg)

 • 1
 • 0
 • 2
 • 0
 • 6
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 25 minut temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 59 minut temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…