niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Okazja czyni złodzieja – przekonała się o tym mieszkanka gminy Środa Śląska

Skomentuj„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety towarzyszy wielu zdarzeniom związanym z kradzieżą. O tym, że otwarte okno, czy drzwi niezamknięte na klucz to okazja dla złodzieja, w ostatnim czasie przekonała się mieszkanka gminy Środa Śląska.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

'


 

Złodzieje wykorzystali ten fakt oraz nieuwagę kobiety i domowników, kradnąc z domu drogocenną biżuterię. Policjanci apelują o przezorność i radzą, jak zadbać o właściwe zabezpieczenie domów, mieszkań czy piwnic.

Takie właśnie zdarzenie pokazuje, jak łatwo możemy stracić wartościowe przedmioty lub oszczędności, na które ciężko pracowaliśmy, bądź mają dla nas wartość sentymentalną! 

Policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku ! Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania.

Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na tak zwaną „chwilkę” - do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci.
Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów, biżuterii czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i ukraść drogocenne rzeczy, które znajdą się w zasięgu jego wzroku. Nie trzymajmy w naszych domach dużej ilości gotówki.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu domów (w tym także niezamieszkałych), budynków gospodarczych, mieszkań, piwnic czy garaży, by ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży. Nie pozostawiajmy również dokumentów i kluczyków w swoich pojazdach, które stoją na posesji, to zazwyczaj złudne poczucie bezpieczeństwa, gdy teren jest ogrodzony i wydaję nam się, że nikt nie wejdzie na nasz teren.

Pamiętajmy, że dobrze znający się mieszkańcy i zorganizowani sąsiedzi mogą zapobiec włamaniom i kradzieżom w naszej okolicy! Reagujmy, gdy usłyszymy hałasy i niecodzienne odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów oraz gdy zobaczymy, że podczas ich nieobecności nieznajoma osoba stoi pod drzwiami i próbuje je otwierać. Jeżeli ktoś podejrzany podjechał samochodem – zróbmy zdjęcie, zapiszmy na kartce numery rejestracyjne pojazdu i zadzwońmy pod numer alarmowy 112.

Gdy zdarzy się taka sytuacja, że pomimo wszelkich środków ostrożności dojdzie do kradzieży lub włamania w naszym domu czy mieszkaniu -  pamiętajmy! - Nie dotykajmy niczego, od razu poinformujmy Policję bo dotykanie, chodzenie i sprawdzanie co zostało skradzione czy zniszczone może w znacznym stopniu utrudnić pracę policjantów.


KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

eko006

ogrody pawlowski trawniki www