sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //OSiR pokonał konkurencję w zieleni miejskiej
6 kwietnia burmistrz podpisał z prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej trzy umowy na utrzymanie zieleni na terenie miasta i gminy. Kontrakty opiewają na ponad 370 tys. zł.

Marian Sujecki, koordynator działu zieleni w spółce OSiR w Środzie Śląskiej Marian Sujecki, koordynator działu zieleni w spółce OSiR w Środzie Śląskiej


OSiR wygrał gminny przetarg, gdyż złożył najlepszą ofertę wśród trzech startujących firm. Pierwsza z trzech rocznych umów dotyczy stałego utrzymania zieleni na terenie Środy Śląskiej. To m.in. koszenie traw, usuwanie samosiewów oraz grabienie liści w publicznych częściach miasta będących w zarządzie średzkiego magistratu. Zgodnie z umową, powyższe prace będą wykonywane do 31 marca 2023r., a wartość umowy opiewa na kwotę 185 tys. zł.

Druga umowa dotyczy koszenia poboczy i rowów przy drogach gminnych na terenie miasta i gminy Środa Śląska, utrzymanie zieleni oraz zbieranie luzu śmieciowego z terenów zielonych na zgłoszenie. Max. wartość rocznej umowy to 180 tys. zł.

Trzecia z umów między Gminą a spółką OSiR dotyczy z kolei utrzymania zieleni na terenie cmentarza komunalnego i cmentarza Armii Radzieckiej w Środzie Śląskiej. Koszt prac, zgodnie z umową, to   niespełna 6 tys. zł.

- Środki z utrzymania zieleni na terenie miasta i gminy to dla OSiR-u ważne źródło przychodów i możliwość świadczenia usług dla Gminy i jej mieszkańców - zapewnia Artur Paprota Prezes OSiR-u. – Realizacja umów będzie oparta na sprawdzonych pracownikach  gwarantujących dobrze wykonane usługi – dodaje Prezes Artur Paprota.

Postępowanie dot. ostatniej części przetargu na utrzymanie zieleni w zakresie mulczowania terenów zielonych zostało unieważnione. Postępowanie to będzie powtórzone.

- Cieszymy się, że kolejny rok będziemy mogli zajmować się utrzymaniem zieleni w mieście i gminie – mówi Marian Sujecki, koordynator działu zieleni w OSiR. – To dla nas wyzwanie, ale także ogromna satysfakcja, że będziemy mogli zadbać o zieleń miejską – dodaje Marian Sujecki.

(prg)

osoimage003

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 3 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…