sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


OSiR sukcesywnie modernizuje stadion miejski

SkomentujPonad 300 tys. zł ze środków budżetu Gminy Środa Śląska przeznaczył już w tym roku średzki OSiR na modernizację Stadionu Miejskiego w Środzie Śląskiej, a to jeszcze nie koniec. Celem prac jest dostosowanie średzkiego obiektu do wymogów IV ligi piłkarskiej, poprawa jego funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Modernizację zewnętrzną przeszedł  pawilon przez stadionem – wyremontowano schody, wymieniono drzwi i okna oraz odnowiono elewację budynku. Przy trybunach dla kibiców namalowane zostały miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ustawiono także nowe kosze na śmieci i specjalne ogrodzenie tymczasowe.

- Jako Rada Nadzorcza kładziemy duży nacisk, aby cały czas poprawiać warunki i standard obiektów spółki OSiR, ale najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo. Prowadzimy wizje w terenie i rekomendujemy zarządowi kierunki działania w celu podnoszenia standardu obiektu  –  komentuje Mariusz Zybaczyński, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej OSiR. – Nieodzowne jest tutaj wsparcie właściciela, czyli Gminy.

Prac modernizacyjnych było więcej. Przed pawilonem na stadionie zmodernizowany został betonowy podjazd oraz wybudowano parking dla sędziów. Również za bramą wjazdową urządzono teren na nowe miejsca parkingowe. Sama brama została poszerzona. Na potrzeby sekcji lekkoatletycznej MLKS Polonia na terenie stadionu ustawiono także magazyn wraz z podjazdem.

- Większość prac związanych z przygotowaniem obiektu do rozgrywek 4-ligowych została wykonana i odebrana przez delegata PZPN. Zawodnicy dobrze czują się na naszym stadionie, przydałoby się jeszcze więcej miejsca w postaci pomieszczeń magazynowych na sprzęt oraz miejsce do prania i suszenia stroi, ale te kwestie są jeszcze do omówienia i zrealizowana – komentuje Piotr Jobczyk, prezes MLKS Polonia Środa Śląska.

Jak przekazuje zarząd spółki OSiR, w tym roku zaplanowano także sfinansowanie z budżetu średzkiej Gminy odnowienia linii na tartanie bieżni Stadionu Miejskiego. Planowany koszt inwestycji to 40 tys. zł.  – Jako spółka dokładamy wszelkich starań, aby na naszych obiektach zapewnić jak najlepsze warunki dla średzkiego sportu, który prężnie się rozwija się w wielu dziedzinach, w czym wspiera nas Gmina – podkreśla Artur Paprota, prezes spółki OSiR.

- Bardzo dobre wyniki drużyny seniorów MLKS Polonia w dwóch ostatnich sezonach motywują nas jako Gminę do inwestycji w modernizację stadionu miejskiego, którym zarządza spółka OSiR. W ciągu 2 lat będzie to już ponad 450 tys. zł z budżetu Gminy na inwestycje na stadionie miejskim. Trzymamy kciuki za drużynę MLKS Polonia w IV lidze i deklarujemy dalsze wsparcie finansowe na miarę potrzeb i wymaganych standardów naszego stadionu oraz na miarę ambicji Klubu i jego kibiców - jasno wskazuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.