poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


OSiR sukcesywnie modernizuje stadion miejski

SkomentujPonad 300 tys. zł ze środków budżetu Gminy Środa Śląska przeznaczył już w tym roku średzki OSiR na modernizację Stadionu Miejskiego w Środzie Śląskiej, a to jeszcze nie koniec. Celem prac jest dostosowanie średzkiego obiektu do wymogów IV ligi piłkarskiej, poprawa jego funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Modernizację zewnętrzną przeszedł  pawilon przez stadionem – wyremontowano schody, wymieniono drzwi i okna oraz odnowiono elewację budynku. Przy trybunach dla kibiców namalowane zostały miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ustawiono także nowe kosze na śmieci i specjalne ogrodzenie tymczasowe.

- Jako Rada Nadzorcza kładziemy duży nacisk, aby cały czas poprawiać warunki i standard obiektów spółki OSiR, ale najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo. Prowadzimy wizje w terenie i rekomendujemy zarządowi kierunki działania w celu podnoszenia standardu obiektu  –  komentuje Mariusz Zybaczyński, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej OSiR. – Nieodzowne jest tutaj wsparcie właściciela, czyli Gminy.

Prac modernizacyjnych było więcej. Przed pawilonem na stadionie zmodernizowany został betonowy podjazd oraz wybudowano parking dla sędziów. Również za bramą wjazdową urządzono teren na nowe miejsca parkingowe. Sama brama została poszerzona. Na potrzeby sekcji lekkoatletycznej MLKS Polonia na terenie stadionu ustawiono także magazyn wraz z podjazdem.

- Większość prac związanych z przygotowaniem obiektu do rozgrywek 4-ligowych została wykonana i odebrana przez delegata PZPN. Zawodnicy dobrze czują się na naszym stadionie, przydałoby się jeszcze więcej miejsca w postaci pomieszczeń magazynowych na sprzęt oraz miejsce do prania i suszenia stroi, ale te kwestie są jeszcze do omówienia i zrealizowana – komentuje Piotr Jobczyk, prezes MLKS Polonia Środa Śląska.

Jak przekazuje zarząd spółki OSiR, w tym roku zaplanowano także sfinansowanie z budżetu średzkiej Gminy odnowienia linii na tartanie bieżni Stadionu Miejskiego. Planowany koszt inwestycji to 40 tys. zł.  – Jako spółka dokładamy wszelkich starań, aby na naszych obiektach zapewnić jak najlepsze warunki dla średzkiego sportu, który prężnie się rozwija się w wielu dziedzinach, w czym wspiera nas Gmina – podkreśla Artur Paprota, prezes spółki OSiR.

- Bardzo dobre wyniki drużyny seniorów MLKS Polonia w dwóch ostatnich sezonach motywują nas jako Gminę do inwestycji w modernizację stadionu miejskiego, którym zarządza spółka OSiR. W ciągu 2 lat będzie to już ponad 450 tys. zł z budżetu Gminy na inwestycje na stadionie miejskim. Trzymamy kciuki za drużynę MLKS Polonia w IV lidze i deklarujemy dalsze wsparcie finansowe na miarę potrzeb i wymaganych standardów naszego stadionu oraz na miarę ambicji Klubu i jego kibiców - jasno wskazuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.