piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ósmoklasiści z Ciechowa na lekcji samorządowej w magistracie
Uczniowie klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie pod opieką nauczycielki historii i WOS-u Anety Czmyr oraz psycholog Pauli Laszkiewicz gościli 12 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, gdzie mieli okazję zgłębić tajniki działania samorządu gminnego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie zgłębiali tajniki działania samorządu gminnego / fot. UM Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie zgłębiali tajniki działania samorządu gminnego / fot. UM


Lekcja samorządowa rozpoczęła się krótką prezentacją na temat zasad funkcjonowania samorządu gminnego. Sekretarz Gminy Marcin Nowakowski opowiadał uczniom o pracy Rady Miejskiej, burmistrza i najważniejszych aspektach działalności tych organów.

O swojej pracy opowiadała radna Rady Miejskiej Joanna Wasylkowska z okręgu Ciechowa oraz kierownik Wydziału Organizacyjnego UM i jednocześnie radna Rady Powiatu Judyta Partyka-Basa. Kilka słów do zgromadzonej młodzieży skierował także burmistrz Adam Ruciński, który opowiadał uczniom o pracy nad budżetem Gminy, formach dofinansowania największych inwestycji gminnych oraz zdarzających się kontrolach działalności włodarza gminy.

Uczniowie na koniec spotkania zadawali pytania przedstawicielom średzkiego samorządu. Pytali m.in. o to, jakie są wady i zalety pełnionych przez nich stanowisk oraz o to, kiedy wykreowały się ich plany związania swojego życia z samorządem. Przedstawicielki klasy 8b Anna Rodzik oraz Oliwia Hałaj wyrazami wdzięczności podsumowały przygotowaną lekcję samorządową i złożyły na ręce burmistrza pamiątkowe podziękowanie.

W ślad za tym burmistrz Adam Ruciński także podziękował uczniom SP w Ciechowie za wizytę oraz zainteresowanie pracą Gminy i przekazał młodzieży upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Gminy oraz Dom Kultury. Zwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne.

(prg)

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…