środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie zgłębiali tajniki działania samorządu gminnego / fot. UM Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie zgłębiali tajniki działania samorządu gminnego / fot. UM

Ósmoklasiści z Ciechowa na lekcji samorządowej w magistracie

So, 15.01.2022 14:42

Uczniowie klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Ciechowie pod opieką nauczycielki historii i WOS-u Anety Czmyr oraz psycholog Pauli Laszkiewicz gościli 12 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, gdzie mieli okazję zgłębić tajniki działania samorządu gminnego.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekcja samorządowa rozpoczęła się krótką prezentacją na temat zasad funkcjonowania samorządu gminnego. Sekretarz Gminy Marcin Nowakowski opowiadał uczniom o pracy Rady Miejskiej, burmistrza i najważniejszych aspektach działalności tych organów.

O swojej pracy opowiadała radna Rady Miejskiej Joanna Wasylkowska z okręgu Ciechowa oraz kierownik Wydziału Organizacyjnego UM i jednocześnie radna Rady Powiatu Judyta Partyka-Basa. Kilka słów do zgromadzonej młodzieży skierował także burmistrz Adam Ruciński, który opowiadał uczniom o pracy nad budżetem Gminy, formach dofinansowania największych inwestycji gminnych oraz zdarzających się kontrolach działalności włodarza gminy.

Uczniowie na koniec spotkania zadawali pytania przedstawicielom średzkiego samorządu. Pytali m.in. o to, jakie są wady i zalety pełnionych przez nich stanowisk oraz o to, kiedy wykreowały się ich plany związania swojego życia z samorządem. Przedstawicielki klasy 8b Anna Rodzik oraz Oliwia Hałaj wyrazami wdzięczności podsumowały przygotowaną lekcję samorządową i złożyły na ręce burmistrza pamiątkowe podziękowanie.

W ślad za tym burmistrz Adam Ruciński także podziękował uczniom SP w Ciechowie za wizytę oraz zainteresowanie pracą Gminy i przekazał młodzieży upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Gminy oraz Dom Kultury. Zwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne.

(prg)

 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…