piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaOto zwycięzcy gry miejskiej poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu
Pierwszego marca po raz dwunasty obchodziliśmy, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Aby upamiętnić bohaterstwo i losy Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego, po raz szósty zorganizowana została dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. M. Kopernika gra miejska.

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

W tym roku gra poświęcona była rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. W czasie konkursu, który trwał od 1 do 4 marca 2022 r., uczniowie zdobywali wiedzę dotyczącą życia, działalności patriotycznej i artystycznej jednego z największych polskich bohaterów. W czasie gry uczniowie poznawali również topografię naszego miasta oraz ważne placówki kulturalne i administracyjne, które podjęły z nami współpracę w czasie realizacji przedsięwzięcia.

O zwycięstwie decydowała poprawność odpowiedzi, kreatywność i czas wykonania zadań. O wyjątkowości tego konkursu stanowi to, że nie tylko zwycięzcy zostają nagradzani, ale każdy uczestnik, który podejmuje się tego niełatwego wyzwania, zostaje doceniony drobną pamiątką związaną z kolejna edycją konkursu.

Jedną z podstaw realizowania tego przedsięwzięcia jest ukazanie  szacunku i miłości do Ojczyzny. Zadaniem gry jest także rozwijanie samodzielnego myślenia i aktywności uczniów.

Konkurs po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególne zadowolenie u organizatorów wywołuje entuzjazm uczestników i zdrowa rywalizacja.

W tym roku miejsca na podium zajęli:

 •  Marcin Gacek i Maximilian Grziwa – I miejsce
 •  Wiktoria Białas i Aurelia Wasylów– II miejsce
 •  Vanessa Stadnik i Nikola Wojciechowska – III miejsce

Fundatorami tegorocznych atrakcyjnych nagród są: Starosta Powiatu Średzkiego, Burmistrz Środy Śląskiej, Sztuka Restaurant, Dom Kultury w Środzie Śląskiej oraz Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej.

Wszystkim, którzy po raz kolejny podjęli z nami współpracę w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.  

Organizatorzy

grazdjecie 1

grazdjecie3

 

 • dsr powiedział(a) Więcej
  Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 10 minut temu.
 • Putin powiedział(a) Więcej
  Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 5 godzin temu.
 • Banan powiedział(a) Więcej
  Owocowe Środy. 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …