poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Leona Ireneusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie
3 czerwca w Budzowie w Gminie Stoszowice otwarto pierwszy Inkubator Przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku na terenach wiejskich. To jeden z dwóch projektów, obok Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który w 2020 roku decyzją Zarządu Województwa otrzymał 85% dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego.


 Na uroczyste otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz oraz Przewodniczący Rady Gminy Stoszowice Marcin Józefiak zaprosili m.in. Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego i Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego, którzy w lipcu 2021 roku uczestniczyli we wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę inkubatora w Budzowie. W imieniu włodarza Gminy Środa Śląska w uroczystości otwarcia Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie wzięli udział Monika Szymanowska, p.o. kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy oraz Rafał Ratuszniak, p.o. kierownika Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO.

- Gmina Stoszowice słynie z turystyki, ale jest to też gmina rolnicza i ta część działalności gospodarczej to jest to, czego nam brakowało – mówił podczas uroczystości Paweł Gancarz, wójt Gminy Stoszowice. – To także wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców i szansa na rozwój ich działalności.

Budowa dwukondygnacyjnego budynku o pow. użytkowej blisko 800 m2  trwała 1,5 roku. W obiekcie znajduje się m.in. 14 lokali biurowych o pow. od 12 m2 do 26 m2. Już w pierwszym miesiącu działalności, w inkubatorze zostało zajęte ponad 50 proc. powierzchni przeznaczonej na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej przez lokalne firmy z powiatu ząbkowickiego i okolicznych gmin. Wśród firm w budzowskim inkubatorze do tej pory znalazły się m.in. biuro rachunkowe, kancelaria prawna i studio fotograficzne. Umowy z przedsiębiorcami zawierane są na okres maks. 3 lat.

- Cieszę się, że takie obiekty jak inkubatory przedsiębiorczości powstają także na terenach wiejskich, gdzie pojawia się deficyt przedsiębiorstw o innych charakterze, niż gospodarstwa rolne – wskazuje Rafał Ratuszniak. – To duża szansa dla Gminy Stoszowice na rozwój nowej gałęzi biznesowej, aby mogła opierać się na zdrowym stosunku gałęzi gospodarczych w regionie – dodaje p.o. kierownika Wydziału RPO.

Projekt budowy Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, podobnie jak budowa Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, która finansowana jest w 85% ze środków unijnych. Wartość inwestycji w Gminie Stoszowice pierwotnie miała wynosić 5,3 mln zł brutto, a finalnie osiągnęła 6,3 mln zł brutto, przy dofinansowaniu z UE ponad 3.5 mln zł.

- Dla  Gminy Stoszowice i Gminy Środa Śląska obiekty takie jak inkubator przedsiębiorczości to duża szansa i ważny bodziec do dalszego rozwoju gospodarczego w sektorze mikro i małych firm– zaznacza Monika Szymanowska. – Realizacja takiego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki wsparciu środków unijnych oraz decyzji większości radnych Rady Miejskiej – dodaje p.o. kierownika Wydziału PRG średzkiego magistratu.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał na otwarciu podczas uroczystości, że takie obiekty jak inkubatory przedsiębiorczości to ważna i potrzebna inwestycja w mikro i małe przedsiębiorstwa, których rozwój można obecnie obserwować w mniejszych gminach i tego rodzaju przedsięwzięcia warto wspierać, bo odpowiadają na rosnące potrzeby tej gałęzi biznesu w Polsce.

(PRG / UM w Środzie Śląskiej)

imagex003

imagex005

Fot. Express-miejski.pl

imagex007

Fot. Express-miejski.pl

imagex009

imagex011

imagex013

imagex015

Fot. Radosław Chuchra

imagex017

Fot. Radosław Chuchra 

Od lewej: Paweł Gancarz Wójt Gminy Stoszowice; Monika Szymanowska p.o. kierownika Wydziału PRG; Władysław Kosiniak-Kamysz Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm;  Rafał Ratuszniak p.o. kierownika Wydziału RPO

 

 

  • Tadek powiedział(a) Więcej
    Brawo Udanin,dużo u Was się dzieje,wspaniałe koncerty-brawo.Może tak kiedyś byście zaprosili D. Żukowską A.Koryckiego wspaniali artyści,mili... 12 minut temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    Jest impreza! Przyjdź i szybko w tłum się wmieszaj! To wszystko jest dla nas! DJ SEBA featuring ADAŚ. godzinę temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    W Rachowie trzy zastępy straży pożarnej usuwało gniazdo os... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…