niedziela 09.08.2020

Imieniny: Romana Ryszarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Padł rekord „Mikołajkowej paczki” dla schroniska dla zwierząt!

Padł rekord „Mikołajkowej paczki” dla schroniska dla zwierząt!

21.12. 2019

Organizowana po raz czwarty przez mieszkanki powiatu średzkiego zbiórka pn. „Mikołajkowa Paczka” dla schroniska Wiata Bezdomniaków w Legnicy, odnotowała rekordowe ilości zebranej karmy. – Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W imieniu wszystkich podopiecznych schroniska dziękuję za okazane serce i pomoc  – podsumowuje Ewelina Gala.

Do zbiórki przyłączyły się firmy i instytucje m.in. Przedszkole Publiczne nr 1, Przedszkole „Entliczek” , Przedszkole „Pod Topolą” w Środzie Śl., Przedszkole Publiczne w Malczycach, lokalni przedsiębiorcy m.in. Butik Glamour - Magdalena Sznajder oraz wielu mieszkańców powiatu średzkiego.

Wspólnie udało się zebrać 726,8 kg karmy, w tym 471,5 kg mokrej i 291,3 kg suchej oraz przekąsek.

- Ponadto dotarło do nas wiele zabawek, kilkanaście worków koców, legowiska, materace oraz inne materiały, które pozwolą na ogrzanie boksów. Wśród darów znalazło się również specjalne mleko oraz drapak dla kotów – mówi pomysłodawczyni zbiórki, Ewelina Gala. - W związku z tak dużym odzewem, postanowiłyśmy podarować 80 kg karmy suchej dla schroniska w Świdnicy – dodaje.

Podczas odwiedzin organizatorek akcji w schronisku, nie zabrakło czasu na zabawę, wspólne spacery i przywitanie się ze wszystkimi podopiecznymi. - Pomimo częstych odwiedzin, za każdym razem w tym miejscu pojawia się wzruszenie i żal, że niestety nie jesteśmy w stanie zabrać tych wszystkich zwierząt do domu. Ich oczy przepełnione smutkiem zawsze wywołują u nas łzy, jednocześnie mobilizując nas do kolejnego działania i organizowania kolejnej zbiórki –  wyjaśnia Kasia Spotek.

Tym razem serce organizatorek skradła 2,5-letnia suczka Luna, która od dłuższego czasu szuka domu. - Zwierzę jest spokojne i kochane - mówią.

Organizatorkom zbiórki - Ewelinie Gali, Katarzynie Spotek, Julii Starzak i Annie Staniszewskiej - należą się szczególne podziękowania. Co niniejszym czynimy.

(kb) / fot. Organizatorki

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

brawo dziewczyny jesteście sUUUUUUper!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......
zostań gestapowcem chodź i czepiaj się ludzi bo nie ma namordnika bo nie ma odległości a w dodatku b...
Powstanie Warszawskie 1944 r. Z tej historycznej pułapki nie było dobrego wyjścia. Brak walki i tak ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…