środa 22.01.2020

Imieniny: Anastazego Wincentego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Padł rekord „Mikołajkowej paczki” dla schroniska dla zwierząt!

Padł rekord „Mikołajkowej paczki” dla schroniska dla zwierząt!

21.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Organizowana po raz czwarty przez mieszkanki powiatu średzkiego zbiórka pn. „Mikołajkowa Paczka” dla schroniska Wiata Bezdomniaków w Legnicy, odnotowała rekordowe ilości zebranej karmy. – Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W imieniu wszystkich podopiecznych schroniska dziękuję za okazane serce i pomoc  – podsumowuje Ewelina Gala.

Do zbiórki przyłączyły się firmy i instytucje m.in. Przedszkole Publiczne nr 1, Przedszkole „Entliczek” , Przedszkole „Pod Topolą” w Środzie Śl., Przedszkole Publiczne w Malczycach, lokalni przedsiębiorcy m.in. Butik Glamour - Magdalena Sznajder oraz wielu mieszkańców powiatu średzkiego.

Wspólnie udało się zebrać 726,8 kg karmy, w tym 471,5 kg mokrej i 291,3 kg suchej oraz przekąsek.

- Ponadto dotarło do nas wiele zabawek, kilkanaście worków koców, legowiska, materace oraz inne materiały, które pozwolą na ogrzanie boksów. Wśród darów znalazło się również specjalne mleko oraz drapak dla kotów – mówi pomysłodawczyni zbiórki, Ewelina Gala. - W związku z tak dużym odzewem, postanowiłyśmy podarować 80 kg karmy suchej dla schroniska w Świdnicy – dodaje.

Podczas odwiedzin organizatorek akcji w schronisku, nie zabrakło czasu na zabawę, wspólne spacery i przywitanie się ze wszystkimi podopiecznymi. - Pomimo częstych odwiedzin, za każdym razem w tym miejscu pojawia się wzruszenie i żal, że niestety nie jesteśmy w stanie zabrać tych wszystkich zwierząt do domu. Ich oczy przepełnione smutkiem zawsze wywołują u nas łzy, jednocześnie mobilizując nas do kolejnego działania i organizowania kolejnej zbiórki –  wyjaśnia Kasia Spotek.

Tym razem serce organizatorek skradła 2,5-letnia suczka Luna, która od dłuższego czasu szuka domu. - Zwierzę jest spokojne i kochane - mówią.

Organizatorkom zbiórki - Ewelinie Gali, Katarzynie Spotek, Julii Starzak i Annie Staniszewskiej - należą się szczególne podziękowania. Co niniejszym czynimy.

(kb) / fot. Organizatorki

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

brawo dziewczyny jesteście sUUUUUUper!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację