środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


„Pamietamy” - wspomnienie artystów, którzy odeszli

SkomentujW średzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie słowno-muzyczne poświęcone artystom, którzy odeszli przygotowane przez Stowarzyszenie Klub Seniora w Środzie Śląskiej, średzkiego artystę Pana Pawła Wenderskiego oraz Pana Dariusza Grabasa. Było to pierwsze spotkanie cyklu projektu muzycznego integrującego średzkich seniorów. 


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Koncert „Pamiętamy” to projekt poświęcony pamięci artystów, których zabrakło wśród Nas. Spotkanie otworzył inicjator wydarzenia Pan Paweł Wenderski wykonując piosenkę pn. „Łatwopalni”. Następnie wspólnie z Panią Różą Błach przywitali zgromadzonych gości: p.o. zastępcy burmistrza Marcina Nowakowskiego, Stowarzyszenie Klub Seniora w Środzie Śląskiej, seniorów z Dziennego Domu Senior +, a także dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

- To emocjonalne spotkanie, zorganizowane jako hołd dla tych, którzy przez swoje talenty i twórczość na zawsze pozostaną w naszych sercach. Nie można zapomnieć o tym, że taki koncert przynosi także wiele korzyści społeczności lokalnej. To również okazja do wspólnych spotkań – dodał p.o. zastępcy burmistrza Marcin Nowakowski

Muzycy zaprezentowali  utwory m.in. Anny Jantar, Piotra Szczepanika, Ireny Jarockiej, Jerzego Połomskiego, Marii Koterbskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka.  Koncert ku pamięci artystów, którzy odeszli, był z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Emocje, które towarzyszyły temu wyjątkowemu spotkaniu, potrafiły poruszyć serca i pogłębić pamięć artystyczną. Spotkanie to było również dowodem na to, że sztuka jest wieczna i nieumieralna, a artyści żyją w naszych sercach poprzez swoje dzieła.

(prg)


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.