wtorek 04.10.2022

Imieniny: Rozalii Edwina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pasowanie na ucznia w szkole w Rakoszycach1 czerwca 2021 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści długo oczekiwali na najważniejszy moment w życiu ucznia – Pasowanie, przyszło im bowiem uczyć się w wyjątkowym roku szkolnym.


Fot. SP w Rakoszycach Fot. SP w Rakoszycach


Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Ślubowanie przybyli rodzice i dyrekcja szkoły.

Uczniowie klasy I wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Jadwiga Cielińska wraz z wicedyrektorem Pawłem Kosińskim dokonali symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, kuferków i upominków przygotowanych przez kolegów z klas starszych, Radę Rodziców.  Dzieci otrzymały również książkę „Pierwsze abecadło” wydaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka - wielki człowiek”.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania. 

Wychowawca klasy I
Małgorzata Kociołek-Partyka

img 20210601 wa0001
 • Zdzichu powiedział(a) Więcej
  To nie ta działka pacanie niedoinformowany. za 150 tysi to była kiedyś droga do Dino i do Biedronki. Perony za blisko milion są po drugiej stronie... 3 godziny temu.
 • Wielbiciel taniej propagandy powiedział(a) Więcej
  Franek napisał:
  Mielibyście perony od PKS za milion chyba, ale za to zostalibyście bez pieniędzy na drogi w Szczepanowie i Ciechowie, to ci interes wiec uchowaj...
  5 godzin temu.
 • Joszuła powiedział(a) Więcej
  Mnie obchodzi. 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…