poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Patrole pieszo-jezdne Straży Miejskiej w centrum Środy Śląskiej i na stadionie

Skomentuj
Straż Miejska w Środzie Śląskiej od listopada ub.r. wdraża nową formę patroli pieszo-jezdnych na terenie miasta i gminy w najbardziej newralgicznych miejscach, gdzie często dochodzi do zakłócania porządku, śmiecenia, alkoholizmu, czy nawet aktów wandalizmu.


Fot. UM Fot. UM


Po patrolach Akwenu Kajaki i parków przy ul. Kolejowej oraz przy ul. Wilczej, terenu Dworca Autobusowego, boiska orlik oraz CH Biedronka i Dino, a także centrum Szczepanowa, kolejną trasą funkcjonariuszy jest teren parku przy alei Konstytucji 3-go Maja wzdłuż ul. Daszyńskiego i teren stadionu miejskiego.

Wyżej opisany obszar patrolowany jest przez strażników codziennie zarówno pieszo, jak i samochodem służbowym. – Zadaniem patroli jest przede wszystkim kontrola wyżej opisanych miejsc  pod względem zaśmiecania i spożywania alkoholu w miejscach publicznych– wyjaśnia Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej. – Z kolei na terenie stadionu gromadzi się młodzież, a patrole funkcjonariuszy pozwolą na zwiększenie ich bezpieczeństwa – dodaje komendant Czerwiec.

Dokładna trasa wyżej opisanego patrolu znajduje się na załączonej niżej wizualizacji, a kolejny teren w mieście i gminie objęty dodatkowymi patrolami pieszo-jezdnymi strażników miejskich przedstawimy w kolejnym z cyklicznych artykułów na stronie internetowej, w prasie oraz Facebooku Miasta i Gminy Środa Śląska oraz Rolanda.

- Nowe formy patroli Straży Miejskiej to odpowiedź na słuszne wnioski  mieszkańców o częstsze monitorowanie terenów publicznych w mieście i gminie – wyjaśnia burmistrz Adam Ruciński. – Mamy nadzieję, że sytuacja w parkach, na Kajakach, na stadionie i w centrach ważnych miejscowości będzie stopniowo ulegać poprawie i mieszkańcy będą widzieć poprawę bezpieczeństwa – dodaje włodarz.

(UM)

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

eko006

handlo trans