wtorek 25.06.2024

Imieniny: Łucji Wilhelma

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pierwsze posiedzenie Średzkiej Rady Seniorów

SkomentujNowa organizacja powołana do reprezentowania interesów seniorów w Gminie Środa Śląska wybrała swoich reprezentantów. Pierwsze posiedzenie Średzkiej Rady Seniorów odbyło się dzisiaj w średzkim Centrum NGO.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Spotkanie otworzyła Kierownik Dziennego Domu „Senior +”, a jednocześnie Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych Pani Justyna Hołyst, witając wszystkich przybyłych na spotkanie gości. Przedstawiła także zadania i cele funkcjonowania Rady Seniorów.

Burmistrz Środy Śląskiej Elżbieta Czarnota odczytała porządek pierwszego posiedzenia Średzkiej Rady Seniorów, a następnie wręczyła Radnym akty powołania.

Podczas pierwszego posiedzenia Radni omówili główne cele i zadania, jakie stoją przed nimi w bieżącym roku. Jednym z głównych celów jest reprezentowanie interesów seniorów wobec władz gminy oraz innych instytucji publicznych. Radni chcą działać na rzecz poprawy jakości życia seniorów, zapewnienia im dostępu do różnego rodzaju usług i aktywności.

W trakcie dyskusji podjęto również temat organizacji różnorodnych wydarzeń i spotkań dla seniorów, takich jak wykłady, warsztaty, szkolenia czy spotkania integracyjne. Radni chcą stworzyć możliwość spędzania czasu w sposób aktywny i twórczy, a także zapewnić seniorom dostęp do kultury, edukacji oraz różnych form rekreacji.

Na Przewodniczącą Średzkiej Rady Seniorów jednogłośnie wybrano Panią Cecylię Marcinkowską reprezentującą Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na Wiceprzewodniczącą wybrano Panią Barbarę Łabudę ze Stowarzyszenia Klubu Seniora, a Sekretarzem została reprezentantka Polskiego Związku Działkowców Pani Jadwiga Pawełczyk.

- Gratuluję Państwu wyboru na Radnych pierwszej kadencji Średzkiej Rady Seniorów. Jesteśmy w historycznym momencie, ponieważ to pierwsza Rada Seniorów w naszej gminie. Dostajecie Państwo przestrzeń do dyskusji i działania, pokazujecie, że Seniorzy to ludzie aktywni, którzy chcą działać społecznie, chcą realizować się i pomagać innym. Życzę Państwu aby ta kadencja była dla Was bardzo owocna, przy jak najlepszej współpracy z organami Gminy. Życzę również aby środowisko, które reprezentujecie doceniło Wasze zaangażowanie - życzyła Burmistrz Elżbieta Czarnota.

Radni są pełni entuzjazmu i gotowi do działania na rzecz seniorów z terenu całej gminy. Cieszy również fakt, że Seniorzy mają teraz swoją własną reprezentację, dzięki której ich głos będzie mógł być skutecznie słyszany i uwzględniany przy podejmowaniu decyzji na szczeblu lokalnym.

- Bardzo się cieszę, że ukonstytuowała się dzisiaj Średzka Rada Seniorów, ponieważ jest to dla nas bardzo duże wsparcie w zakresie diagnozowania realnych potrzeb osób starszych na terenie naszej gminy. Ze swojej strony deklaruję Państwu wsparcie. Ważne jest aby pomóc osobom samotnym, abyśmy wspólnie zdiagnozowali jak funkcjonują i jakie mają potrzeby. Liczę na to, że Średzkiej Radzie Seniorów uda się zbadać to środowisko i włączycie się Państwo we współpracę z nami, abyśmy byli jeszcze bardziej skuteczni - dodaje Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Sadowska.

Na spotkaniu wielokrotnie oferowała Radnym swoją pomoc obecna przedstawicielka Fundacji Eudajmonia Pani Sabina Wereszczyńska. Deklarowała pomoc w pozyskiwaniu środków na realizację celów i zadań Średzkiej Rady Seniorów.

Średzka Rada Seniorów to ważna inicjatywa, która daje Seniorom możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Oby kolejne posiedzenia Rady przynosiły wiele pozytywnych rezultatów i korzyści dla wszystkich seniorów.

Życzymy powodzenia.

(um/prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ekogroszek baner

handlo

Nie przegap tych artykułów.