poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Pilnujcie swoich psów, jak nie chcecie płacić mandatów!

Pilnujcie swoich psów, jak nie chcecie płacić mandatów!

N, 28.04.2019 14:02
 •  

Na naganne zachowania niektórych właścicieli psów, szczególnie na wsiach, zwraca uwagę w swej prośbie skierowanej do nas mieszkaniec powiatu. Czytelnik prosi o zwrócenie uwagi osobom trzymającym psy, aby nie puszczały ich wolno.


 - Zwróćcie uwagę właścicielom, że psy biegające po wsiach są zagrożeniem - czytamy m.in. w korespondencji.

Spełniamy tę prośbę i przypominamy o obowiązkach wynikających z posiadania zwierzęcia, których niespełnienie jest karane.

Jak informuje Straż Miejska w Środzie Śląskiej: właściciele zwierząt zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej i przepisami kodeksu wykroczeń art. 77 są zobowiązani do zachowania zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

W związku z powyższym przypominamy, że właściciel (opiekun) zwierzęcia powinien: 
1. Zabezpieczyć nieruchomości w sposób uniemożliwiający wydostanie się zwierzęcia poza teren posesji.
2. Wyprowadzać psa na smyczy a groźne rasy psów powinny mieć również założony kaganiec.
3. Zapewnić opiekę nad swoimi zwierzętami (zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt).

- Niezastosowanie się do powyższych obowiązków skutkować będzie nakładaniem przez Straż Miejską mandatów karnych w wysokości do 250 zł. W razie odmowy przyjęcia mandatu, kierowany jest wniosek do sądu, który może zasądzić karę grzywny w wysokości do 5.000 zł – wyjaśnia pracownica SM.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej w okresie od połowy do końca marca br. przeprowadziła blisko 20 interwencji w związku z art. 77 kw (niezachowania zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt) w trakcie których: zwierzę odwieziono do lekarza weterynarii (4x), właściciela zwierzęcia pouczono z art. 77 kw. (3x), a w jednym przypadku właściciel został pouczony art. 37 w zw. z art. 9 Ustawy o ochronie zwierząt. W ciągu minionego miesiąca kilku właścicieli psów zostało ukaranych mandatami.

- W przypadku, gdy na terenie zgłaszanej interwencji nie działa Straż Miejska, a właściciel zwierzęcia nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy jego trzymaniu, powyższe wykroczenie należy zgłosić do komendy policji  – informuje Straż Miejska w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 15 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  15 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…