niedziela 17.01.2021

Imieniny: Antoniego Jana

Pisk i huk! Brawurowa jazda w centrum miasta

Pisk i huk! Brawurowa jazda w centrum miasta

Cz, 20.08.2020 21:13

- Najpierw usłyszeliśmy pisk opon, a za chwilę huk - mówią świadkowie zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek wieczorem w centrum Środy Śląskiej.- 17 sierpnia, ok. godziny 19:00, siedziałem z grupą osób pod parasolami przy ratuszu. Zauważyliśmy jak z dużą prędkością tam i z powrotem jeżdżą - mercedes i ford - opowiada jeden ze świadków. - W pewnym monecie usłyszeliśmy pisk. Wyglądało, jakby kierowca forda specjalnie gwałtownie hamował, jednak stracił panowanie nad samochodem, który wpadł w poślizg i uderzył w nieopodal zaparkowane auto po przeciwnej stronie drogi - opowiada mężczyzna. - Jestem zszokowany takim postępowaniem młodego kierowcy. W tym czasie ogródek gastronomiczny był pełen ludzi. Widziałem, jak auto zarzuciło lekko w naszą stronę i gdyby wpadło w poślizg 2 sekundy wcześniej, mogłoby dojść do nieszczęścia - podkreśla nie kryjąc oburzenia.

Sprawca zaparkował swój samochód w pobliżu ogródka i czekał na przyjazd policji...

- Kierujący samochodem osobowym marki Ford Mustang nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W efekcie stracił panowanie nad pojazdem uderzając w samochód stojący na poboczu. Na miejscu policjanci wykonali rutynowe działania. Sprawca był trzeźwy. Został ukarany mandatem - wyjaśnia zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Weronika Paczkowska.

- Jestem zaskoczony, że policja, która zaparkowała radiowóz kilka metrów od nas, nie zapytała nikogo o przebieg zdarzenia. Rozmawiała głównie ze sprawcą, poszkodowaną, której samochód został uszkodzony, jednak ona nie widziała zdarzenia oraz jeszcze jedną osobą - mówi świadek. - A najbardziej zadziwiające jest, że sprawca otrzymał jedynie mandat... Przecież tuż przed uszkodzonym autem stało inne, w którym siedziało kilka osób, w tym dziecko - twierdzi mężczyzna. - To mogło skończyć się naprawdę źle. Dlatego uważam, że kara powinna być surowsza - uważa świadek zdarzenia.

(rol) / fot. ak
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Jak powiedział(a) Więcej
  Jest kryzys bo ludzie zaczęli sami gotować.  26 minut temu.
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Opowiadanie legend i przypominanie faktów to najlepszy sposób nauki o ziemi Średzkiej Śląskiej. 2 godziny temu.
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Rządy ludzi z platformy obywatelskiej , grożniejsze od pandemii covid. 3 godziny temu.
 • Anka powiedział(a) Więcej
  To moze sama sie przejdż i zrób coś dla swojej mamy, a nie tylko zrzędzić potrafisz !!!!! 3 godziny temu.
 • świerk powiedział(a) Więcej
  Szkodzą Ci? 14 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM