wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Płyta Anny Grodowskiej przegoni troski i rozbawi dzieci
Anna Grodowska ze Szczepanowa to znana w naszej okolicy autorka wierszy dla dzieci. Tym razem szykuje dla nich kolejną niespodziankę - płytę ze swoimi utworami. 

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Pani Anna to osoba niezwykle pozytywna i pomysłowa. Swoim pogodnym nastrojem dzieli się z dziećmi pisząc dla nich wiersze. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci, wydana we współpracy z Powiatem Średzkim. Znalazło się w niej 25 wierszy, a ilustracje do nich wykonały przedszkolaki, które fantastycznie zobrazowały m.in. Ślimaka Bodzio, Niesfornego synka, Łakomczucha, Zuzię i jej misia czy też Pingwina Królewskiego.  

W 2020 roku ukazała się kolejna publikacja pt. „Rymowanki z leśnej skrzynki dla chłopczyka i dziewczynki”. Książkę zredagowało wydawnictwo internetowe ZaawansowanaPoezja i można ją nabyć na stronie internetowej wydamy.pl.

Teraz pani Anna postanowiła swoje wiersze zaprezentować w wersji muzycznej i z grupą wspaniałych ludzi rozpoczęła pracę nad płytą. - Po raz kolejny mój pomysł został pozytywnie odebrany przez pana wicestarostę Sebastiana Burdzego oraz pracowników Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Dostałam od nich zielone światło do działania i w niedługim czasie udało mi się znaleźć chętnych do współpracy muzyków. Bardzo się cieszę, że są wśród nas takie bezinteresowne osoby i razem zrobimy coś fajnego dla dzieci - podkreśla pani Grodowska. 

Na płycie „12 miesięcy z piosenką” znajdzie się 17 piosenek i 12 wierszy, nawiązujących do 12 miesięcy. Wszystkie autorstwa pani Anny. Utwory powstały już jakiś czas temu, a wkrótce zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców. - Po sawannie biega sobie dziwne zwierzę. Długie nogi ma i nawet rogi dwa. No a szyję jak ogromna jakaś wieża. A na imię ma żyrafa fa fa fa… Ta żyrafa to potrafi bardzo dużo. Kiedyś mówił co coś o niej mały Krzyś. Bo oglądał w jakiejś książce....mówię szczerze. Że potrafi zjeść językiem każdy liść - brzmi fragment piosenki “Żyrafa”. Oprócz niej na płycie pojawią się m.in. takie utwory jak “Muchomorek”, “Pani Jesień”, “Zegarowa muzyka”, “Węgorz elektryczny” i “Świat dziecka”. - Ogromna niespodzianka spotkała mnie ze strony profesora Stanisława Górki, z którym współpracuję i jestem w kontakcie. Namówił on znanego pianistę i kompozytora Jerzego Derfela, aby wsparł mój projekt. Tak się stało i pan Jerzy stworzył muzykę do utworu „Kołysanka” - opowiada pani Anna. 

Płyta zostanie nagrana w studiu nagrań Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej  i powinna być gotowa do końca czerwca. Do tego czasu powstanie także teledysk z dziećmi z przedszkola przy ul. Strzeleckiej oraz przedszkolakami z gminy Kostomłoty i Miękinia, który będzie promował album. Zgodnie z ideą projektu płyta trafi do najmłodszych mieszkańców powiatu. - Dystrybucją płyty, tak jak w przypadku książki, zajmie się Powiat Średzki, za co jestem im niezmiernie wdzięczna - dodaje artystka.

OLO

aa 1

fot. 066

 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  47 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  TVN zrobił Ci wodę z mózgu. Jak te pajacu z PO dojdą do władzy to może i inflacja będzie 7 procent. Ale bezrobocie 20 procent. W każdej...
  48 minut temu.
 • Brygida powiedział(a) Więcej
  A teraz masz dużo większą płacę , przypomnę że wtedy za 1 zł kupiłaś chleb ,a dzisiaj za 5 zł , jak umiesz liczyć to sobie przelicz ??? 51 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…