poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Płyta Anny Grodowskiej przegoni troski i rozbawi dzieci

Śr, 02.06.2021 08:38
 •  

Anna Grodowska ze Szczepanowa to znana w naszej okolicy autorka wierszy dla dzieci. Tym razem szykuje dla nich kolejną niespodziankę - płytę ze swoimi utworami. 


Pani Anna to osoba niezwykle pozytywna i pomysłowa. Swoim pogodnym nastrojem dzieli się z dziećmi pisząc dla nich wiersze. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci, wydana we współpracy z Powiatem Średzkim. Znalazło się w niej 25 wierszy, a ilustracje do nich wykonały przedszkolaki, które fantastycznie zobrazowały m.in. Ślimaka Bodzio, Niesfornego synka, Łakomczucha, Zuzię i jej misia czy też Pingwina Królewskiego.  

W 2020 roku ukazała się kolejna publikacja pt. „Rymowanki z leśnej skrzynki dla chłopczyka i dziewczynki”. Książkę zredagowało wydawnictwo internetowe ZaawansowanaPoezja i można ją nabyć na stronie internetowej wydamy.pl.

Teraz pani Anna postanowiła swoje wiersze zaprezentować w wersji muzycznej i z grupą wspaniałych ludzi rozpoczęła pracę nad płytą. - Po raz kolejny mój pomysł został pozytywnie odebrany przez pana wicestarostę Sebastiana Burdzego oraz pracowników Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Dostałam od nich zielone światło do działania i w niedługim czasie udało mi się znaleźć chętnych do współpracy muzyków. Bardzo się cieszę, że są wśród nas takie bezinteresowne osoby i razem zrobimy coś fajnego dla dzieci - podkreśla pani Grodowska. 

Na płycie „12 miesięcy z piosenką” znajdzie się 17 piosenek i 12 wierszy, nawiązujących do 12 miesięcy. Wszystkie autorstwa pani Anny. Utwory powstały już jakiś czas temu, a wkrótce zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców. - Po sawannie biega sobie dziwne zwierzę. Długie nogi ma i nawet rogi dwa. No a szyję jak ogromna jakaś wieża. A na imię ma żyrafa fa fa fa… Ta żyrafa to potrafi bardzo dużo. Kiedyś mówił co coś o niej mały Krzyś. Bo oglądał w jakiejś książce....mówię szczerze. Że potrafi zjeść językiem każdy liść - brzmi fragment piosenki “Żyrafa”. Oprócz niej na płycie pojawią się m.in. takie utwory jak “Muchomorek”, “Pani Jesień”, “Zegarowa muzyka”, “Węgorz elektryczny” i “Świat dziecka”. - Ogromna niespodzianka spotkała mnie ze strony profesora Stanisława Górki, z którym współpracuję i jestem w kontakcie. Namówił on znanego pianistę i kompozytora Jerzego Derfela, aby wsparł mój projekt. Tak się stało i pan Jerzy stworzył muzykę do utworu „Kołysanka” - opowiada pani Anna. 

Płyta zostanie nagrana w studiu nagrań Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej  i powinna być gotowa do końca czerwca. Do tego czasu powstanie także teledysk z dziećmi z przedszkola przy ul. Strzeleckiej oraz przedszkolakami z gminy Kostomłoty i Miękinia, który będzie promował album. Zgodnie z ideą projektu płyta trafi do najmłodszych mieszkańców powiatu. - Dystrybucją płyty, tak jak w przypadku książki, zajmie się Powiat Średzki, za co jestem im niezmiernie wdzięczna - dodaje artystka.

OLO

aa 1

fot. 066

 • 11
 • 9
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 11 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 12 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 14 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 15 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.
sobota / 12.06.2021 / 21:16 13

Piknik Rodzinny w Malczycach [fotogaleria]

Dzisiaj w Malczycach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Gminę i Gminny Ośrodek Kultury. Mimo deszczowej pogody impreza udała się, a dzieci…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…