poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Płyta Anny Grodowskiej przegoni troski i rozbawi dzieci

Śr, 02.06.2021 08:38
 •  

Anna Grodowska ze Szczepanowa to znana w naszej okolicy autorka wierszy dla dzieci. Tym razem szykuje dla nich kolejną niespodziankę - płytę ze swoimi utworami. 


Pani Anna to osoba niezwykle pozytywna i pomysłowa. Swoim pogodnym nastrojem dzieli się z dziećmi pisząc dla nich wiersze. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci, wydana we współpracy z Powiatem Średzkim. Znalazło się w niej 25 wierszy, a ilustracje do nich wykonały przedszkolaki, które fantastycznie zobrazowały m.in. Ślimaka Bodzio, Niesfornego synka, Łakomczucha, Zuzię i jej misia czy też Pingwina Królewskiego.  

W 2020 roku ukazała się kolejna publikacja pt. „Rymowanki z leśnej skrzynki dla chłopczyka i dziewczynki”. Książkę zredagowało wydawnictwo internetowe ZaawansowanaPoezja i można ją nabyć na stronie internetowej wydamy.pl.

Teraz pani Anna postanowiła swoje wiersze zaprezentować w wersji muzycznej i z grupą wspaniałych ludzi rozpoczęła pracę nad płytą. - Po raz kolejny mój pomysł został pozytywnie odebrany przez pana wicestarostę Sebastiana Burdzego oraz pracowników Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Dostałam od nich zielone światło do działania i w niedługim czasie udało mi się znaleźć chętnych do współpracy muzyków. Bardzo się cieszę, że są wśród nas takie bezinteresowne osoby i razem zrobimy coś fajnego dla dzieci - podkreśla pani Grodowska. 

Na płycie „12 miesięcy z piosenką” znajdzie się 17 piosenek i 12 wierszy, nawiązujących do 12 miesięcy. Wszystkie autorstwa pani Anny. Utwory powstały już jakiś czas temu, a wkrótce zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców. - Po sawannie biega sobie dziwne zwierzę. Długie nogi ma i nawet rogi dwa. No a szyję jak ogromna jakaś wieża. A na imię ma żyrafa fa fa fa… Ta żyrafa to potrafi bardzo dużo. Kiedyś mówił co coś o niej mały Krzyś. Bo oglądał w jakiejś książce....mówię szczerze. Że potrafi zjeść językiem każdy liść - brzmi fragment piosenki “Żyrafa”. Oprócz niej na płycie pojawią się m.in. takie utwory jak “Muchomorek”, “Pani Jesień”, “Zegarowa muzyka”, “Węgorz elektryczny” i “Świat dziecka”. - Ogromna niespodzianka spotkała mnie ze strony profesora Stanisława Górki, z którym współpracuję i jestem w kontakcie. Namówił on znanego pianistę i kompozytora Jerzego Derfela, aby wsparł mój projekt. Tak się stało i pan Jerzy stworzył muzykę do utworu „Kołysanka” - opowiada pani Anna. 

Płyta zostanie nagrana w studiu nagrań Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej  i powinna być gotowa do końca czerwca. Do tego czasu powstanie także teledysk z dziećmi z przedszkola przy ul. Strzeleckiej oraz przedszkolakami z gminy Kostomłoty i Miękinia, który będzie promował album. Zgodnie z ideą projektu płyta trafi do najmłodszych mieszkańców powiatu. - Dystrybucją płyty, tak jak w przypadku książki, zajmie się Powiat Średzki, za co jestem im niezmiernie wdzięczna - dodaje artystka.

OLO

aa 1

fot. 066

 • 11
 • 9
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 4 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 5 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…