sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Półkolonie w Oratorium św. Jana Bosko ze wsparciem Gminy Środa Śląska

Śr, 07.07.2021 16:40

28 czerwca burmistrz Adam Ruciński podpisał umowę dotacji dla Towarzystwa Salezjańskiego Dom „Świętego Krzyża” w Środzie Śląskiej z dyrektorem placówki ks. Marcinem Kozyrą na organizację dwóch półkolonii dla dzieci i młodzieży z elementami profilaktyki uzależnień.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach zawartej umowy w Oratorium św. Jana Bosko, które działa przy Towarzystwie Salezjańskim Dom „Świętego Krzyża” organizowane są zajęcia taneczne, plastyczne, sportowe, rozwojowe, duchowe, komunikacyjne, a także wycieczki m.in. na Ślężę. Półkolonie rozpoczęły się 28 czerwca i potrwają do 31 sierpnia br.

Jednym z głównych celów programu jest nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz trening asertywności. W dwóch półkoloniach będzie uczestniczyć w sumie 60 osób. W prowadzeniu zajęć pomagać będą wolontariusze, którzy będą także czuwać nad bezpieczeństwem podopiecznych.

Wartość całego zadania wynosi 12 450 zł. Wkład finansowy Gminy Środa Śląska to 7 900zł, który pochodzi ze środków zgromadzonych z opłat za koncesję przez lokalnych przedsiębiorców i stanowi 63% wartości całego zadania.

(prg)

 • 10
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 5

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 52 minut temu
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …