sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ponad 2,6 tys. niecodziennych pojazdów przejedzie przez Polskę w ramach Charytatywnego Rajdu Koguta

SkomentujPrzeszło 2,6 tys. old i youngtimerów wyprodukowanych w krajach byłego bloku wschodniego przejedzie z Dolnego Śląska nad morze. Charytatywny Rajd Koguta startuje 8 czerwca z Oławy i po trzech dniach dotrze do mety w Stegnie. Jakie atrakcje czekają na zgromadzonych na trasie widzów?


Wartburg i Volkswagen Passat, którymi wystartują zespoły Bidcar.pl i Poleasingowe.pl z Komornik koło Środy Śląskiej Wartburg i Volkswagen Passat, którymi wystartują zespoły Bidcar.pl i Poleasingowe.pl z Komornik koło Środy Śląskiej


W tym roku Charytatywny Rajd Koguta zaplanowany jest w dniach od 8 do 10 czerwca, a uczestnicy rajdu pokonają liczącą 530 km trasę Oława - Poznań - Piła - Chojnice - Czersk - Tczew - Stegna. W rajdzie startują pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne wehikuły wyprodukowane do roku 1994 - samochody, ciągniki, motocykle, a nawet rowery. Za ich sterami zasiądzie ponad 2600 zarejestrowanych ekip. Organizatorem Charytatywnego Rajdu Koguta jest Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie.  

Pojadą, aby pomagać dzieciom

Podobnie jak w poprzednich latach, celem Rajdu Koguta jest pomoc potrzebującym. Pieniądze zebrane podczas wcześniejszych edycji imprezy trafiały do osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego. W tym roku formuła została rozszerzona i połowa zebranych pieniędzy przekazana zostanie na pomoc 250 dzieciom z całej Polski. Ich listę stworzyli sami uczestnicy wydarzenia. 

- Chcemy pomagać! Rajd Koguta nie jest tylko wydarzeniem dla miłośników zabytkowej motoryzacji, lecz również imprezą charytatywną. Wszystkie zaplanowane przez nas atrakcje są doskonałą okazją, aby wesprzeć potrzebujących, w tym szczególnie dzieci. W zbiórkach od lat uczestniczą sami uczestnicy rajdu oraz zebrani na trasie widzowie. Zawsze mogliśmy liczyć na ich hojność i w tym roku nie jest inaczej. Jeszcze przed startem rajdu zebraliśmy ponad 1,4 mln złotych - mówi organizator Rajdu Koguta, Tomasz Jurczak.  

Trasa Rajdu Koguta

trasa

Start w Oławie. Wielki piknik na otwarcie imprezy

Rajd Koguta wyruszy spod siedziby Studia Reklamy Wena przy ul. Kutrowskiego 54 w Oławie, gdzie podziwiać będzie można wszystkie pojazdy biorące udział w wydarzeniu. Powitaniu uczestników towarzyszyć będzie występ orkiestry dętej oraz popisy zespołu cheerleaderek. Kolejność wyjazdu na trasę będzie zależeć od roku produkcji pojazdu. Pierwsze wystartują motocykle, rowery, motorowery i pojazdy rolnicze. Na końcu dołączą do nich ekipy w samochodach. Zespoły startowe będą wyjeżdżać na trasę w godzinach 8-16. 

W Poznaniu padnie rekord?

Popołudniu 8 czerwca uczestnicy rajdu dotrą do Poznania, gdzie na Torze Poznań, zostanie podjęta próba pobicia niezwykłego rekordu. To zadanie jest organizowane wspólnie z Automobilklubem Wielkopolskim, który w tym roku obchodzi stulecie istnienia. Ekipy rajdowe zmierzą się z wyzwaniem, jakim będzie największy przejazd pojazdów zabytkowych na torze wyścigowym. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, która z trybun będzie mogła podziwiać mknące po torze maszyny.

Plażowy finał w Stegnie i licytacja Volkswagena Passata

Metą Charytatywnego Rajdu Koguta będzie nadmorska Stegna. 10 czerwca zostanie tam zorganizowany wielki finał z udziałem władz gminy oraz sponsorów. Śmiałkowie, którym uda się pokonać całą trasę otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wieczorem przewidziany jest koncert zespołu Video i wspólna zabawa na plaży.  

Publiczność będzie mogła wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach oraz licytacji Volkswagena Passata z 1994 r. Auto ufundowane zostało przez platformę aukcyjną Bidcar.pl i to ekipa tej firmy pojedzie nim w Rajdzie Koguta. Wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym. Dla załóg biorących udział w rajdzie zaplanowano natomiast konkurs, w którym do wygrania będzie Wartburg z 1990 r. Zanim samochód trafi w ręce nowego właściciela, trasę z Oławy do Stegny pokona w nim reprezentacja Poleasingowe.pl

- Jeśli kochasz young i oldtimery, a na myśl o samochodach z dawnego bloku wschodniego twoje serce zaczyna bić mocniej, musisz być z nami! Rajd Koguta to wspaniała okazja, aby zobaczyć wyjątkowe pojazdy, które przeszły już do historii motoryzacji. Kibicując ekipom rajdowym będziesz mógł nie tylko nacieszyć oko, lecz również pomóc dzieciom z całej Polski - dodaje Artur Kopania, kapitan załóg Bidcar.pl i Poleasingowe.pl z Komornik koło Środy Śląskiej.

(mpr)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.