poniedziałek 21.09.2020

Imieniny: Jonasza Mateusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ponad 900 osób wzięło udział w Paradzie Zdrowia

Ponad 900 osób wzięło udział w Paradzie Zdrowia

04.04. 2019

Warzywa, owoce, służba zdrowia oraz sportowcy, to tylko niektóre z dzisiejszych przebrań uczestników pochodu. Jak co roku pomysłów na promowanie zdrowia było wiele, każdy inny i oryginalny.

Dziś w Środzie Śląskiej odbyła się X edycja Parady Zdrowia. Jak podkreślają organizatorzy – każda kolejna przyciąga coraz więcej uczestników. Również dziś pogoda dopisała. Słonce z okazji święta zdrowia podarowało wszystkim sporą dawkę witaminy D.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. W tym roku tematem przewodnim, ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest „Powszechna Opieka Medyczna”, jako  kontynuacja  hasła „Zdrowie dla wszystkich”, zwracając uwagę na ważne, ale i zaniedbane problemy zdrowia publicznego. 

- Celem parady jest propagowanie profilaktyki i promocji zdrowia  – wyjaśniają organizatorzy: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Polski Czerwony Krzyż oraz Zespół Powiatowych Placówek Oświatowych w Środzie Śl. 

Dzisiejsze wydarzenie poprowadzili pracownicy PCK, a udział w nim wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów - burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wicestarosta Sebastian Burdzy, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Anna Wojtasińska – Żygadło, prezes Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej Wiesław Kudryński wraz z kierownikiem biura Mariolą Szczepan,  dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej Małgorzata Czerwiec, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK we Wrocławiu Zdzisław Jaksa oraz placówki oświatowe z trenu powiatu średzkiego i mieszkańcy.

Wspólny przemarsz ulicami miasta, zwieńczony został wypuszczeniem w niebo kolorowych balonów z helem. Wyglądało to fantastycznie.  Dla wszystkich szkół i przedszkoli, które wzięły udział w paradzie przygotowano pamiątkowe podziękowania.

Po obchodach przedszkolaki i uczniowie wystąpili w Domu Kultury na Powiatowym Przeglądzie Artystycznym o Zdrowiu, gdzie podziwiano ich popisy recytatorskie i wokalne.

Według listy zgłoszeń w wydarzeniu uczestniczyło 930 osób. 

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 





Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

...byłałm, dzieciaki zachwycone, że mogą wyjść i zobaczyć balony w niebo...
...ale mała dygresja, trochę impreza ma mało wspólnego ze zdrowiem. Stanie i oklaskiwanie 30 minut władz i gości ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Gdzie mu do naszego Pawła W.!!!!!
gratulacje skomentował/a Awanse średzkich nauczycieli
Gratulacje Ambro zawsze wiedzialem ze daleko zajdziesz jako nauczycielka Matka Polka ...
"oraz drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Lutyni" Czyżby następne eko asfaltowanie polnych dróg?...

Lokalne ogłoszenia drobne

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

03.09.2020 09:18 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

27.08.2020 15:24 wrote:

wynajmie busa z kierowcą  …

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.