piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej
W czwartek 2 września w domu jednorodzinnym Agnieszki i Maćka Kogutków wybuchł pożar. Znajomi rodziny proszą o pomoc dla lokalnych społecznych działaczy.


Agnieszka i Maciej od wielu lat działają na rzecz innych i angażują się w różne akcje charytatywne. Prowadzą zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizują półkolonie i ferie. Pani Agnieszka aktywnie uczestniczy w corocznej akcji “Szlachetnej Paczki” na naszym terenie. Dziś małżeństwo potrzebuje naszej pomocy. - Staję przed Wami w prywatnej sprawie. Dotknęła nas dziś niecodzienna sytuacja. Nasz dom uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Rozmiar strat poznamy po wizycie elektryków i hydraulików, ale już wiemy, że nasze oszczędności nie wystarczą na najpotrzebniejsze rzeczy, a okrojone wypłaty z okresów pandemii nie pozwolą w zaciągnięciu logicznego kredytu na remont - napisała pani Agnieszka w mediach społecznościowych.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa kotłownia wraz z piecem CO, bojlerem oraz instalacją elektryczną z rozdzielnią na cały dom. Wysoka temperatura rozszczelniła rury centralnego ogrzewania oraz instalację wody pitnej. Do wymiany są drzwi wejściowe oraz okna, które zostały wybite podczas akcji pożarniczo-ratunkowej. - Szybka reakcja sąsiadów oraz błyskawiczna akcja strażaków sprawiły, że na szczęście nie spalił się cały dom, a oparzenia gospodarza są tylko powierzchowne i nie wymagają hospitalizacji - poinformowała znajoma rodziny.

Obecnie w domu nie ma prądu ani wody. Wymiana drzwi i okien jest pilna, aby rodzina mogła z powrotem w nim zamieszkać. Zakup pieca jest niezbędny przed okresem grzewczym. Pozostałe szkody (zalane podłogi, przypalone sufity i ściany) rodzina będzie naprawiać w swoim czasie.

Aby wesprzeć poszkodowaną rodzinę powstała zbiórka: https://zrzutka.pl/x27vms. Można bezpośrednio wpłacić na nią wybraną kwotę lub wcześniej wziąć udział w licytacji na facebookowej grupie Licytacje - na pomoc po pożarze lokalnym społecznikom Agnieszce i Maćkowi. W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców powiatu, więc przedmiotów wystawionych na licytacje jest sporo. 

Pomóżmy tym, którzy zawsze pomagali nam.

OLO

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…