wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Pt, 03.09.2021 10:59

W czwartek 2 września w domu jednorodzinnym Agnieszki i Maćka Kogutków wybuchł pożar. Znajomi rodziny proszą o pomoc dla lokalnych społecznych działaczy.


Agnieszka i Maciej od wielu lat działają na rzecz innych i angażują się w różne akcje charytatywne. Prowadzą zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizują półkolonie i ferie. Pani Agnieszka aktywnie uczestniczy w corocznej akcji “Szlachetnej Paczki” na naszym terenie. Dziś małżeństwo potrzebuje naszej pomocy. - Staję przed Wami w prywatnej sprawie. Dotknęła nas dziś niecodzienna sytuacja. Nasz dom uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Rozmiar strat poznamy po wizycie elektryków i hydraulików, ale już wiemy, że nasze oszczędności nie wystarczą na najpotrzebniejsze rzeczy, a okrojone wypłaty z okresów pandemii nie pozwolą w zaciągnięciu logicznego kredytu na remont - napisała pani Agnieszka w mediach społecznościowych.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa kotłownia wraz z piecem CO, bojlerem oraz instalacją elektryczną z rozdzielnią na cały dom. Wysoka temperatura rozszczelniła rury centralnego ogrzewania oraz instalację wody pitnej. Do wymiany są drzwi wejściowe oraz okna, które zostały wybite podczas akcji pożarniczo-ratunkowej. - Szybka reakcja sąsiadów oraz błyskawiczna akcja strażaków sprawiły, że na szczęście nie spalił się cały dom, a oparzenia gospodarza są tylko powierzchowne i nie wymagają hospitalizacji - poinformowała znajoma rodziny.

Obecnie w domu nie ma prądu ani wody. Wymiana drzwi i okien jest pilna, aby rodzina mogła z powrotem w nim zamieszkać. Zakup pieca jest niezbędny przed okresem grzewczym. Pozostałe szkody (zalane podłogi, przypalone sufity i ściany) rodzina będzie naprawiać w swoim czasie.

Aby wesprzeć poszkodowaną rodzinę powstała zbiórka: https://zrzutka.pl/x27vms. Można bezpośrednio wpłacić na nią wybraną kwotę lub wcześniej wziąć udział w licytacji na facebookowej grupie Licytacje - na pomoc po pożarze lokalnym społecznikom Agnieszce i Maćkowi. W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców powiatu, więc przedmiotów wystawionych na licytacje jest sporo. 

Pomóżmy tym, którzy zawsze pomagali nam.

OLO

 • 2
 • 3
 • 0
 • 0
 • 8
 • 3


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…