środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Pt, 03.09.2021 10:59

W czwartek 2 września w domu jednorodzinnym Agnieszki i Maćka Kogutków wybuchł pożar. Znajomi rodziny proszą o pomoc dla lokalnych społecznych działaczy.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka i Maciej od wielu lat działają na rzecz innych i angażują się w różne akcje charytatywne. Prowadzą zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizują półkolonie i ferie. Pani Agnieszka aktywnie uczestniczy w corocznej akcji “Szlachetnej Paczki” na naszym terenie. Dziś małżeństwo potrzebuje naszej pomocy. - Staję przed Wami w prywatnej sprawie. Dotknęła nas dziś niecodzienna sytuacja. Nasz dom uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Rozmiar strat poznamy po wizycie elektryków i hydraulików, ale już wiemy, że nasze oszczędności nie wystarczą na najpotrzebniejsze rzeczy, a okrojone wypłaty z okresów pandemii nie pozwolą w zaciągnięciu logicznego kredytu na remont - napisała pani Agnieszka w mediach społecznościowych.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa kotłownia wraz z piecem CO, bojlerem oraz instalacją elektryczną z rozdzielnią na cały dom. Wysoka temperatura rozszczelniła rury centralnego ogrzewania oraz instalację wody pitnej. Do wymiany są drzwi wejściowe oraz okna, które zostały wybite podczas akcji pożarniczo-ratunkowej. - Szybka reakcja sąsiadów oraz błyskawiczna akcja strażaków sprawiły, że na szczęście nie spalił się cały dom, a oparzenia gospodarza są tylko powierzchowne i nie wymagają hospitalizacji - poinformowała znajoma rodziny.

Obecnie w domu nie ma prądu ani wody. Wymiana drzwi i okien jest pilna, aby rodzina mogła z powrotem w nim zamieszkać. Zakup pieca jest niezbędny przed okresem grzewczym. Pozostałe szkody (zalane podłogi, przypalone sufity i ściany) rodzina będzie naprawiać w swoim czasie.

Aby wesprzeć poszkodowaną rodzinę powstała zbiórka: https://zrzutka.pl/x27vms. Można bezpośrednio wpłacić na nią wybraną kwotę lub wcześniej wziąć udział w licytacji na facebookowej grupie Licytacje - na pomoc po pożarze lokalnym społecznikom Agnieszce i Maćkowi. W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców powiatu, więc przedmiotów wystawionych na licytacje jest sporo. 

Pomóżmy tym, którzy zawsze pomagali nam.

OLO

 • 2
 • 3
 • 0
 • 0
 • 8
 • 3

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…