poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli Władysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Chwalimierza
W piątek 4 lutego po godzinie 17.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Chwalimierzu (gm. Środa Śląska) wybuchł pożar. Trwa akcja pomocy dla poszkodowanej rodziny. 

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne


Jak poinformował świadek wczorajszego zdarzenia, wcześniej, z powodu zagrożenia wybuchem gazu, ewakuowano mieszkańców dwóch bloków. Po godzinie 17.00 jedno z mieszkań zajęło się ogniem. Na miejscu działały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówka, Brodna, Cesarzowic oraz z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Poszkodowana w wyniku pożaru została pięcioosobowa rodzina. Pani Agnieszka Krawczuk mieszkała z 5-letnią córką Zuzią, braćmi, Zbigniewem i Mariuszem, którzy posiadają grupy inwalidzkie oraz schorowaną starszą mamą. Na pomoc bardzo szybko ruszyła firma Poleasingowe.pl, w której pan Zbigniew jest mechanikiem samochodowym. 

- W takich chwilach wszystkie ręce na pokład. W sobotę od rana wszyscy faceci z naszej firmy stawili się z narzędziami w spalonym mieszkaniu Zbyszka. W tym czasie kobiety organizowały ubrania i zakupy dla poszkodowanej rodziny. Wynieśliśmy z mieszkania spalone sprzęty i meble. Wymieniliśmy okno, które strażacy wybili w trakcie akcji gaśniczej. Skuliśmy tynki i wymyliśmy mieszkanie z sadzy - mówi Artur Kopania, prezes Poleasingowe.pl. 

W pomoc poszkodowanym zaangażowała się także Gmina Środa Śląska i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Już wkrótce rodzina otrzyma mieszkanie zastępcze, w którym będzie mogła przebywać na czas remontu. Z kolei Hurtownia Pekra ze Środy Śląskiej zadeklarowała, że przekaże za darmo niezbędne materiały elektryczne.

Pogorzelców z Chwalimierza można wesprzeć finansowo poprzez zrzutkę lub materialnie. Na ten moment najbardziej potrzebne są płyty kartonowo-gipsowe, gipsy, szpachle i farby oraz przedmioty codziennego użytku i ubrania (dla dziecka: rozm. 128-130, nr buta 30, damskie: rozm. XXXL/XL, nr buta 39, męskie: rozm. XL, XXL nr buta 41 i 46). Dary można dostarczać do lokalu przy ul. Świdnickiej 18 w Środzie Śląskiej.

OLO

  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    Jest impreza! Przyjdź i szybko w tłum się wmieszaj! To wszystko jest dla nas! DJ SEBA featuring ADAŚ. 56 minut temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    W Rachowie trzy zastępy straży pożarnej usuwało gniazdo os... godzinę temu.
  • ja powiedział(a) Więcej
    Artykuł z *** i chwili przed następnym 100ml! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…