poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Powiatowy nakazuje rozbiórkę kładki, dolnośląski inspektor uchyla nakaz

Powiatowy nakazuje rozbiórkę kładki, dolnośląski inspektor uchyla nakaz

Śr, 07.04.2021 09:54
 •  

8 lutego br. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, w formie decyzji administracyjnej, zobowiązał Starostę Średzkiego i prywatnego właściciela do usunięcia podestu i uszkodzonej balustrady drewnianej kładki pieszo-rowerowej  na rzece Średzka Woda w pobliżu ul. Na Polance. Powodem decyzji nakazowej powiatowego inspektora miał być brak środków finansowych, które starosta mógłby przeznaczyć na remont poręczy i balustrady kładki oraz jej stan techniczny. Decyzja ta została uchylona po odwołaniu się od decyzji przez prywatnego właściciela oraz piśmie odwoławczym burmistrza.


Ostateczny termin likwidacji podestu i balustrady kładki Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Mieczysław Knapek wyznaczył na koniec maja br. W uzasadnieniu uchylenia decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wskazał m.in. to, że Starosta Średzki oraz właściciel prywatny części działki nie brali udziału w wizji lokalnej stanu technicznego kładki. Ponadto wskazał, iż powiatowy inspektor nie był uprawniony do nałożenia obowiązku rozbiórki kładki, która jest w złym stanie technicznym. – Decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest wg mnie absurdalna i jeszcze według Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego niezgodna z prawem, dlatego została uchylona – stanowczo ocenia Burmistrz Adam Ruciński.

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o likwidacji balustrady i poręczy kładki oraz przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

- W mojej ocenie, jeśli Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że kładka jest w zarządzie Skarbu Państwa, w imieniu którego działa starosta, błędem jest jej likwidacja. Zasadne byłoby poniesienie przez Starostwo kosztów jej naprawy – uważa radny Mieczysław Łabatczyk z okręgu ulic w pobliżu kładki na rzece Średzka Woda. - Kładka jest użytkowana cały czas przez mieszkańców m.in ul. Działkowej, Akacjowej, Traugutta, którzy korzystają z niej na co dzień, ponieważ to dla nich duży skrót. Ta decyzja jest niezasadna, może bardziej zasadny byłby nowy podział gruntów? Ponadto, Gmina Środa Śląska, która jest gospodarzem terenu, powinna jak najbardziej uczestniczyć w całym postępowaniu, a nie zostać pomijana, ze względu na to, że nie jest w posiadaniu działki, na której znajduje się owa kładka – dodaje radny Mieczysław Łabatczyk.

To ważne przejście kładką drewnianą nad korytem rzeki Średzka Woda w zachodniej części miasta służy nie tylko mieszkańcom, ale jest także ważnym elementem m.in. podczas monitorowania stanu rzeki Średzka Woda w okresach wezbrań fali powodziowej oraz ewentualnego poruszania się na drugi brzeg rzeki w trakcie akcji powodziowych. – Będziemy monitorować sprawę i reagować, gdyby dalsze działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie zmierzały do realizacji interesu społecznego, jakim jest naprawa tej kładki pieszo-rowerowej – zaznacza Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza ds. Melioracji i urządzeń wodnych.

(prg) / fot. um

167687274 349127336519967 1867209589624306201 n

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 6 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 7 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 7 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…