czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyProjekt "Perspektywa wdzięczności 2022"
Już dwa miesiące trwa kolejny roczny projekt realizowany przez Siostry Salezjanki, a współfinansowany przez Gminę Środa Śląska w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Tytuł projektu na ten rok brzmi PERSPEKTYWA WDZIĘCZNOŚCI i obejmuje on, podobnie jak w ubiegłych latach, cykliczne spotkania w formie kółek zainteresowań oraz wyjazdów krajoznawczych. Proponujemy dzieciom i młodzieży m.in. naukę gry na gitarze (zajęcia odbywają się w poniedziałki w 3 grupach), zajęcia muzyczne (schola w środy, piątki i niedziele oraz warsztaty muzyczne weekendowe), artystyczne (dwie grupy w piątek), sportowe (czwartek) i inne. 

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej jak i psychicznej bez potrzeby stosowania agresji i używek oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy. Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Ważny wyzwaniem staje się dzisiaj kształtowanie postawy wdzięczności, która pomaga dzieciom i młodym spojrzeć na otaczający je świat od zupełnie innej strony – jako daru.

Dodatkowo, zadaniem projektu jest zapobieganie negatywnym skutkom trwającej dwa lata pandemii, otwartość i proponowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodych radość, nadzieję oraz miłość. Podejmowane zadania opierane są na metodach systemu prewencyjnego św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 13 449 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska obejmuje 59,48%, czyli 8 000 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki przez wkład własny finansowy i pracę wolontariuszy.

Chętne dzieci i młodzież zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z siostrami albo o zgłaszanie się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Środa Śląska za wsparcie finansowe projektu oraz wolontariuszom za pomoc w jego realizacji!

(mb)

2022

  • Ja powiedział(a) Więcej
    Są to środki z programów rządowych 2 godziny temu.
  • Norbi powiedział(a) Więcej
    Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 2 godziny temu.
  • Policjant powiedział(a) Więcej
    Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …