niedziela 26.03.2023

Imieniny: Emanuela Larysy Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Projekt "Perspektywa wdzięczności 2022"

1 CommentJuż dwa miesiące trwa kolejny roczny projekt realizowany przez Siostry Salezjanki, a współfinansowany przez Gminę Środa Śląska w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.Tytuł projektu na ten rok brzmi PERSPEKTYWA WDZIĘCZNOŚCI i obejmuje on, podobnie jak w ubiegłych latach, cykliczne spotkania w formie kółek zainteresowań oraz wyjazdów krajoznawczych. Proponujemy dzieciom i młodzieży m.in. naukę gry na gitarze (zajęcia odbywają się w poniedziałki w 3 grupach), zajęcia muzyczne (schola w środy, piątki i niedziele oraz warsztaty muzyczne weekendowe), artystyczne (dwie grupy w piątek), sportowe (czwartek) i inne. 

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w sferze fizycznej jak i psychicznej bez potrzeby stosowania agresji i używek oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób bezpieczny, aktywny i twórczy. Spotkania są okazją do nawiązywania nowych relacji, rozwijania talentów oraz kształtowania postaw społecznych. Ważny wyzwaniem staje się dzisiaj kształtowanie postawy wdzięczności, która pomaga dzieciom i młodym spojrzeć na otaczający je świat od zupełnie innej strony – jako daru.

Dodatkowo, zadaniem projektu jest zapobieganie negatywnym skutkom trwającej dwa lata pandemii, otwartość i proponowanie spotkań, które wniosą w życie dzieci i młodych radość, nadzieję oraz miłość. Podejmowane zadania opierane są na metodach systemu prewencyjnego św. Jana Bosko oraz św. Marii Dominiki Mazzarello, którzy w swoim dziele wychowania troszczyli się o integralny rozwój każdej osoby, by wychowywać dzieci i młodzież na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”.

Całkowity planowany koszt projektu wynosi 13 449 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska obejmuje 59,48%, czyli 8 000 zł, resztę pokrywa Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki przez wkład własny finansowy i pracę wolontariuszy.

Chętne dzieci i młodzież zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z siostrami albo o zgłaszanie się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Środa Śląska za wsparcie finansowe projektu oraz wolontariuszom za pomoc w jego realizacji!

(mb)

2022
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

taxi stas