wtorek 15.06.2021

Imieniny: Wita Jolanty

Przedsiębiorca o średzkim ŚIP: ten pomysł jest bardzo dobry

Przedsiębiorca o średzkim ŚIP: ten pomysł jest bardzo dobry

Pt, 05.02.2021 17:47

2 lutego w sali sesyjnej Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej burmistrz Adam Ruciński i skarbnik Radosław Śliwa podpisali z właścicielami lokalnej firmy budowlanej KIZ s.c. Krzysztofem Staśko i Aleksandrem Staśko kontrakt na budowę Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości (ŚIP) ze środków Unii Europejskiej.


Średzki Inkubator Przedsiębiorczości będzie zlokalizowany przy ulicy Spółdzielczej, na terenie poprzemysłowym. Po wybudowaniu, wyposażeniu i uruchomieniu zapewni osobom rozpoczynającym i prowadzącym działalność gospodarczą kompleksowe wsparcie. Chodzi o preferencyjne warunki dostępu do lokali biurowych, laboratoryjnych oraz do specjalistycznych usług doradczych i szkoleniowych. W planach budynek średzkiego inkubatora będzie miejscem wydarzeń biznesowych, promujących lokalnych i subregionalnych przedsiębiorców, szczególnie młodych, w nowoczesnych branżach.

Inkubator Przedsiębiorczości w Środzie Śląskiej będzie nowoczesnym, dwukondygnacyjnym biurowcem o powierzchni 760 m2. W obiekcie znajdzie się między innymi 11 biur, laboratorium IT, open space i sala konferencyjna z zapleczem technicznym. Budynek inkubatora będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wyposażony w sprzęt i oprogramowanie, z którego będą korzystać przedsiębiorcy. Projekt techniczny i zagospodarowania terenu umożliwia dalszą ew. rozbudowę budynku inkubatora i budowę w przyszłości budynku magazynowego i warsztatowego.

- Cieszę się, że generalnym wykonawcą tej inwestycji będzie miejscowa, sprawdzona firma i prawie 6 mln zł z tego kontraktu trafi na lokalny rynek, do miejscowych podwykonawców i pracowników. Do tego dążyliśmy i tak się stało bo oferta firmy KIZ była bardzo konkurencyjna i jednocześnie wiarygodna - podkreśla burmistrz Adam Ruciński. Przedsiębiorstwo KIZ s.c. Krzysztof Staśko i Aleksander Staśko to lokalna firma ze Środy Śląskiej. Firma została wyłoniona w procedurze negocjacji z ogłoszeniem, która trwała od 23 września 2020. Początkowo zgłosiło się sześć firm, a oferty do ostatecznego etapu złożyły trzy firmy – z Wrocławia, Brzegu Dolnego i Środy Śląskiej

- Jako wspólnik spółki cywilnej KIZ chciałbym podziękować za ten wybór dla nas bardzo korzystny. Jest pandemia, nie wiadomo jak ten rynek się będzie kształtował . Mamy pewien bufor bezpieczeństwa realizując tę inwestycję i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Wróciliśmy na rynek lokalny, gminny, trochę nas nie było. Chciałbym ten obiekt zrealizować jak najlepiej, z należytą starannością, przy współpracy z panem burmistrzem oraz zarządem inwestycji gminnych – powiedział przed podpisaniem umowy Aleksander Staśko, wspólnik firmy KIZ s.c.

Całkowita wartość kontraktu na budowę Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości to 5,9 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w 85% ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych Gmina Środa Śląska złożyła 30 września 2019, zaś 30 kwietnia 2020 roku inwestycja uzyskała akceptację większości Rady Miejskiej. Umowę na dofinansowanie ze środków UE burmistrz Ruciński podpisał w dniu 27 sierpnia 2020. Zgodnie z kontraktem budowa Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości ma zakończyć się w I kw. 2022.

- Chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za ten bardzo dobry pomysł. Ja w Środzie Śląskiej mieszkam 60 lat. Pamiętam wszystkie, jakie były tutaj w naszej Gminie koleje przedsiębiorczości. Zaczynałem od izby rzemieślniczej na ul. Mostowej i skromnych prywatnych oczywiście wynajmów lokali, żeby tylko gdzieś się zahaczyć z lokum. Ten pomysł jest bardzo dobry. Dużo osób młodych będzie poszukiwało lokum, dużo firm elektronicznych, internetem się zajmujących. Bardzo dobrze też, że zostały tutaj wykorzystane pieniądze unijne, bo bądź co bądź jesteśmy krajem ciągle na dorobku i nie musi zawsze płacić Gmina, żeby takie pomysły powstawały. W pełni popieram chęć wykorzystania tych pieniędzy, bo trzeba wykorzystywać pieniądze unijne, które nam darują, które się nam należą – mówił na podpisaniu umowy Krzysztof Staśko, współwłaściciel firmy KIZ s.c.

(prg) / fot. um

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 3 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 4 godziny temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…