wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Przedszkolaki z Ciechowa z wizytą w Muzeum Regionalnym

Przedszkolaki z Ciechowa z wizytą w Muzeum Regionalnym

Cz, 02.12.2021 11:12

Grupa „Elfy” z Przedszkola Publicznego w Ciechowie odwiedziła Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Przedszkolaki oprócz tradycyjnego zwiedzania, miały okazję spróbować swoich sił w garncarstwie i ręcznie lepiły z gliny pradziejową metodą.


Z dziećmi spotkała się Renata Mazur z Działu Naukowo-Oświatowego średzkiego muzeum i najpierw opowiedziała przedszkolakom historię ceramiki pradziejowej i przybliżyła technikę lepienia z gliny.

„Elfy” szybko przeszły z teorii do praktyki i miały okazję spróbować ulepić gliniane naczynie. Przedszkolaki z Ciechowa były bardzo zaangażowane w swoje prace, a każda z nich była niepowtarzalna. Każdy z dumą prezentował swoje dzieło. Dzieci zwiedzały także Muzeum Regionalne i usłyszały historię Środy Śląskiej oraz Skarbu Średzkiego.

- Nasze dzieci bardzo lubią takie nietypowe lekcje, kiedy mogą nauczyć się czegoś nowego. Bardzo dziękujemy Gminie Środa Śląska za pomoc w transporcie, dzięki czemu taki wyjazd był możliwy – mówi Bożena Błaszczyszyn, dyrektor Przedszkola Publicznego w Ciechowie.

(prg)

 • 12
 • 2
 • 0
 • 3
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 47 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…