piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Ratusz na sprzedaż!

Ratusz na sprzedaż!

Śr, 12.08.2020 20:00

Życie emeryta zazwyczaj jest spokojne, a często też nudne. Kiedy monotonną codzienność przerywa panująca na świecie pandemia koronawirusa, w głowie rodzą się nowe pomysły na zabicie wolnego czasu. Gdy w związku z obowiązującymi restrykcjami spowodowanymi panującym wirusem pan Bogdan Sziwa ze Środy Śląskiej został zmuszony do rezygnacji z codziennych spacerów i odwiedzin znajomych, za namową przyjaciółki postanowił oddać się swojej rękodzielniczej pasji i zbudować makietę średzkiego ratusza. 

- Od lat interesuję się majsterkowaniem, a w czasie wolnym wykorzystuję swoje zdolności wykonując rozmaite konstrukcje - mówi p. Bogdan. - Kiedy pojawił się pomysł makiety, od razu miałem koncepcję. Zebrałem potrzebne materiały, plastik, karton, styropian oraz narzędzia i wziąłem się do pracy. Trwało to około 4 miesiące, lecz naprawdę było warto - podkreśla zadowolony.

Makieta prezentuje się bardzo efektownie, jej twórca zadbał o najdrobniejsze szczegóły, by jak najwierniej odwzorować piękno zabytkowego obiektu. Jest podświetlana, a w tylnej części ukryte są funkcjonalne schowki. Jej najwyższy punkt, czyli iglica ma 120 cm wysokości, szerokość wynosi 25 cm, a długość 115 cm.

Ratusz w miniaturze prezentowany jest obecnie w witrynie sklepu "Flip i Flap" przy placu Wolności 53 (rynek).  - Pytałem wielu właścicieli punktów handlowych w centrum miasta o możliwość wystawienia ratusza w witrynie, jednak nikt się nie zgodził. Dopiero właściciel tego sklepu podszedł przychylnie do mojej propozycji - wyjaśnia p. Bogdan, który ze znanych jedynie jemu przyczyn postanowił rozstać się ze swoim dziełem.

flip

Zatem ogłaszamy, że ratusz jest na sprzedaż!

Wszystkie osoby zainteresowane kupnem miniatury mogą kontaktować się bezpośrednio z jej twórcą pod nr tel. 884 674 258. 

(rol) / fot. mw i bs
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 4 godziny temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 4 godziny temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 4 godziny temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 5 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM