sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w Przedszkolu Publicznym w Szczepanowie
W roku szkolnym 2021/2022 grupa Pszczółki z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie z wielkim zaangażowaniem realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. "Wyzwania Teodora". 


Ogólnym celem projektu było wspomaganie rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Projekt realizowany był od listopada 2021 do czerwca 2022. Jest to druga edycja projektu. Jako nauczyciel grupy dzieci 5 letnich miałam okazję realizować pierwszą edycję w ubiegłym roku szkolnym. Wszystkie zadania Bociana Teodora za każdym razem sprawiały dzieciom radość i powodowały, że dzieci bardzo angażowały się w działanie. Realizacja projektu polegała na zdobyciu siedmiu sprawności głównego bohatera: pomocnej dłoni,  ratownika medycznego, małego chemika, detektywa, majsterkowicza, znawcy własnej miejscowości oraz podróżnika.

Udział w projekcie był odskocznią od codziennych zajęć w przedszkolu i sprawił dzieciom ogromną radość. Każde wykonane zadanie było nagrodzone specjalną odznaką. Pierwszym wyzwaniem jakiego się podjęliśmy była sprawność pomocnej dłoni, gdzie wspólnie z przedszkolakami z innych grup oraz z wielką pomocą rodziców zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Kolejna odznaka małego chemika została zdobyta podczas tygodnia z żywiołami, tu mieliśmy okazję doświadczyć wielu, ciekawych eksperymentów. Sprawność detektywa zdobyta została podczas długiego spaceru. Wyposażeni w sprzęt detektywistyczny szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Sprawność znawcy własnej miejscowości zdobyliśmy odwiedzając miasto Środa Śląska oraz Regionalne Muzeum. Ratownika medycznego podczas ciekawej lekcji pokazowej,  dowiedzieliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Przedostatnie zadanie sprawiło mam ogromną radość, ponieważ miało związek z naszymi kochanymi rodzicami. Podczas występu "Z rodzicami w piękny rejs" zdobyliśmy sprawność podróżnika. Majsterkowicz, przy tym zadaniu pomogli nam kochani tatusiowie, którzy wzięli udział w warsztatach i wykonali z nami kolorowe latawce, które uniosły się na wietrze. Podczas wykonywania poszczególnych zadań za każdym razem towarzyszyła nam maskotka Bocian Teodor.

Udział w projekcie pokazał, że każde podejmowane wyzwanie może być kreatywnym działaniem dziecka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowy dyplom natomiast Przedszkole Publiczne w Szczepanowie miano placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka. Była to druga edycja projektu ale mam nadzieję nie ostatnia, ponieważ realizacja tego typu aktywności daje wiele satysfakcji zwłaszcza, gdy powoduje uśmiech na twarzy dziecka. Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować Pani Beacie Grzegorczyk oraz Pani Annie Mróz za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.

Małgorzata Bronowicka

<-- || -->

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 2 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…