czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w Przedszkolu Publicznym w Szczepanowie

W roku szkolnym 2021/2022 grupa Pszczółki z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie z wielkim zaangażowaniem realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. "Wyzwania Teodora". 
Ogólnym celem projektu było wspomaganie rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Projekt realizowany był od listopada 2021 do czerwca 2022. Jest to druga edycja projektu. Jako nauczyciel grupy dzieci 5 letnich miałam okazję realizować pierwszą edycję w ubiegłym roku szkolnym. Wszystkie zadania Bociana Teodora za każdym razem sprawiały dzieciom radość i powodowały, że dzieci bardzo angażowały się w działanie. Realizacja projektu polegała na zdobyciu siedmiu sprawności głównego bohatera: pomocnej dłoni,  ratownika medycznego, małego chemika, detektywa, majsterkowicza, znawcy własnej miejscowości oraz podróżnika.

Udział w projekcie był odskocznią od codziennych zajęć w przedszkolu i sprawił dzieciom ogromną radość. Każde wykonane zadanie było nagrodzone specjalną odznaką. Pierwszym wyzwaniem jakiego się podjęliśmy była sprawność pomocnej dłoni, gdzie wspólnie z przedszkolakami z innych grup oraz z wielką pomocą rodziców zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Kolejna odznaka małego chemika została zdobyta podczas tygodnia z żywiołami, tu mieliśmy okazję doświadczyć wielu, ciekawych eksperymentów. Sprawność detektywa zdobyta została podczas długiego spaceru. Wyposażeni w sprzęt detektywistyczny szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Sprawność znawcy własnej miejscowości zdobyliśmy odwiedzając miasto Środa Śląska oraz Regionalne Muzeum. Ratownika medycznego podczas ciekawej lekcji pokazowej,  dowiedzieliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Przedostatnie zadanie sprawiło mam ogromną radość, ponieważ miało związek z naszymi kochanymi rodzicami. Podczas występu "Z rodzicami w piękny rejs" zdobyliśmy sprawność podróżnika. Majsterkowicz, przy tym zadaniu pomogli nam kochani tatusiowie, którzy wzięli udział w warsztatach i wykonali z nami kolorowe latawce, które uniosły się na wietrze. Podczas wykonywania poszczególnych zadań za każdym razem towarzyszyła nam maskotka Bocian Teodor.

Udział w projekcie pokazał, że każde podejmowane wyzwanie może być kreatywnym działaniem dziecka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowy dyplom natomiast Przedszkole Publiczne w Szczepanowie miano placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka. Była to druga edycja projektu ale mam nadzieję nie ostatnia, ponieważ realizacja tego typu aktywności daje wiele satysfakcji zwłaszcza, gdy powoduje uśmiech na twarzy dziecka. Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować Pani Beacie Grzegorczyk oraz Pani Annie Mróz za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.

Małgorzata Bronowicka

Najnowsze komentarze:
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 2 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 5 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 9 godzin temu.
 • Czesław powiedział(a) Więcej
  Co z węglem? Gdzie są jakieś informacje gdzie można go kupić w gminie Udanin. 9 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…