piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Remonty kolejnych świetlic wiejskich
Na przełomie kilku ostatnich miesięcy odnowiono kolejne świetlice wiejskie należące do Gminy Środa Śląska. Celem prac było podniesienie standardu poszczególnych placówek. Remontem objęte zostały świetlice w Juszczynie, Komornikach i Cesarzowicach.

Fot. UM Fot. UM


- Dotychczasowy stan techniczny budynków wymagał poprawy, niekiedy generalnego remontu – wyjaśnia Grzegorz Ptaszyński, Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. - Braki w wyposażeniu powodowały utrudnienia w prowadzeniu zajęć w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży – dodaje Dyrektor Ptaszyński.

W ramach prac remontowych w świetlicy wiejskiej w Juszczynie zamontowano nową instalację elektryczną, położono panele podłogowe na scenie oraz w sali komputerowej, a także uzupełniono oświetlenie. Renowację przeszły także ściany, które zostały odmalowane.

W świetlicy w Komornikach zmodernizowany został system monitoringu, co było konieczne z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa po dewastacjach na placu zabaw sprzed kilku miesięcy. Nowo zamontowany rejestrator cyfrowy pozwala na obserwację i rejestrację zdarzeń, co pozwoli zwiększyć komfort mieszkańców przebywających na terenie świetlicy.  

Rozpoczął się również remont pomieszczeń przekazanych przez Bibliotekę Publiczną w Cesarzowicach.  Zakupiono odpowiednie do renowacji podłóg oraz ścian materiały, które posłużą do przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń.

Łączna kwota remontów i modernizacji świetlic to niespełna 29 tys. zł. - Realizacją zajęła się niezawodna ekipa do zadań specjalnych Domu Kultury – zaznacza Dyrektor DK Grzegorz Ptaszyński.  - Mamy nadzieję, że odnowienie świetlic wiejskich wpłynie na jeszcze większą aktywizację lokalnej społeczności pod względem uczestnictwa w zajęciach kulturotwórczych, dydaktycznych, społecznych oraz zwiększy ich standard – kwituje Dyrektor DK.

(prg)

swietlice dk ss

swietlice dk ss 002

swietlice dk ss 001

 

  • PCK powiedział(a) Więcej
    Kogo to obchodzi? 44 minut temu
  • Greg powiedział(a) Więcej
    Tusk z Trzaskiem zatruli Odrę tak jak zatruwają ludziom łby,heeeee 2 godziny temu.
  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…