czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Fot. UM Fot. UM

Remonty kolejnych świetlic wiejskich

Pt, 14.05.2021 15:47
 •  

Na przełomie kilku ostatnich miesięcy odnowiono kolejne świetlice wiejskie należące do Gminy Środa Śląska. Celem prac było podniesienie standardu poszczególnych placówek. Remontem objęte zostały świetlice w Juszczynie, Komornikach i Cesarzowicach.


- Dotychczasowy stan techniczny budynków wymagał poprawy, niekiedy generalnego remontu – wyjaśnia Grzegorz Ptaszyński, Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. - Braki w wyposażeniu powodowały utrudnienia w prowadzeniu zajęć w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży – dodaje Dyrektor Ptaszyński.

W ramach prac remontowych w świetlicy wiejskiej w Juszczynie zamontowano nową instalację elektryczną, położono panele podłogowe na scenie oraz w sali komputerowej, a także uzupełniono oświetlenie. Renowację przeszły także ściany, które zostały odmalowane.

W świetlicy w Komornikach zmodernizowany został system monitoringu, co było konieczne z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa po dewastacjach na placu zabaw sprzed kilku miesięcy. Nowo zamontowany rejestrator cyfrowy pozwala na obserwację i rejestrację zdarzeń, co pozwoli zwiększyć komfort mieszkańców przebywających na terenie świetlicy.  

Rozpoczął się również remont pomieszczeń przekazanych przez Bibliotekę Publiczną w Cesarzowicach.  Zakupiono odpowiednie do renowacji podłóg oraz ścian materiały, które posłużą do przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń.

Łączna kwota remontów i modernizacji świetlic to niespełna 29 tys. zł. - Realizacją zajęła się niezawodna ekipa do zadań specjalnych Domu Kultury – zaznacza Dyrektor DK Grzegorz Ptaszyński.  - Mamy nadzieję, że odnowienie świetlic wiejskich wpłynie na jeszcze większą aktywizację lokalnej społeczności pod względem uczestnictwa w zajęciach kulturotwórczych, dydaktycznych, społecznych oraz zwiększy ich standard – kwituje Dyrektor DK.

(prg)

swietlice dk ss

swietlice dk ss 002

swietlice dk ss 001

 

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... godzinę temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... godzinę temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 6 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…