czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Odnowiona sala świetlicy w Przedmościu Odnowiona sala świetlicy w Przedmościu

Remonty w świetlicach wiejskich w Proszkowie i Przedmościu

Pt, 12.02.2021 10:16
 •  

Dom Kultury w Środzie Śląskiej dzięki środkom z budżetu Gminy Środa Śląska realizuje prace remontowe w kolejnych świetlicach wiejskich na terenie średzkiej gminy. Niedawno zakończyły się remonty w świetlicach w Przedmościu i Proszkowie.


- Czas pandemii wykorzystujemy na poprawę standardów lokalowych naszych świetlic wiejskich – mówi Grzegorz Ptaszyński, Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. - W styczniu zostały wykonane prace wykończeniowe oraz doposażenie świetlicy w Przedmościu – dodaje Dyrektor DK.

Prace sfinansowano z dotacji Gminy Środa Śląska dla Domu Kultury, jak również funduszu sołeckiego. Łącznie wydatki na te remonty wyniosły 29,3 tys. zł. Przy wsparciu fizycznym lokalnej społeczności i pani świetlicowej, świetlica w Przedmościu została gruntownie posprzątana, a jej ściany nabrały nowego kolorytu. W świetlicy znalazły się nowe stoły i krzesła oraz zasłony, wymieniono drzwi wewnętrzne. W planach jest odświeżenie zaplecza kuchennego.

W miejscowości Proszków gruntowne odnowienie świetlicy polegało na malowaniu wszystkich pomieszczeń, montażu paneli ściennych (wentylowana lamperia) we wszystkich pomieszczeniach, odnowieniu drzwi wejściowych, wymianie drzwi wewnętrznych, opraw oświetleniowych, gniazd i wyłączników, wymianie bojlera oraz montażu klimatyzacji z funkcją grzania. Środki pochodziły z dotacji DK oraz funduszu sołeckiego w kwocie łącznej 45 tys. zł.

- Większość prac wykonała niezawodna ekipa remontowa DK Środa Śląska – wyjaśnia Dyrektor Grzegorz Ptaszyński. - Na rok 2021 planujemy wykonać prace w kilku kolejnych naszych świetlicach – dodaje Dyrektor DK Środa Śląska.

Fundusz prac remontowych i konserwacyjnych w planie finansowym Domu Kultury na 2021 r. to 90 tys. zł. - Dokładamy wszelkich starań aby prace odbywały się w konsultacji z Sołtysami oraz lokalną społecznością i spełniały ich oczekiwania. Kolejnymi wyzwaniami dla naszej ekipy są świetlice we wsiach Juszczyn, Słup i Cesarzowice, co chcemy też uzgodnić z Panem Burmistrzem, który zarządza dodatkowymi środkami na modernizację świetlic w ramach budżetu Urzędu Miejskiego – zaznacza Dyrektor DK Grzegorz Ptaszyński .O postępach prac w świetlicach będziemy informować w kolejnych tygodniach i miesiącach.

(prg) / fot. um

toalety z nowa klimatyzacja w swietlicy w proszkowie

Toalety z nową klimatyzacją w świetlicy w Proszkowie

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 2 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 2 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 7 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…