piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Odnowiona sala świetlicy w Przedmościu Odnowiona sala świetlicy w Przedmościu

Remonty w świetlicach wiejskich w Proszkowie i Przedmościu

Pt, 12.02.2021 10:16

Dom Kultury w Środzie Śląskiej dzięki środkom z budżetu Gminy Środa Śląska realizuje prace remontowe w kolejnych świetlicach wiejskich na terenie średzkiej gminy. Niedawno zakończyły się remonty w świetlicach w Przedmościu i Proszkowie.- Czas pandemii wykorzystujemy na poprawę standardów lokalowych naszych świetlic wiejskich – mówi Grzegorz Ptaszyński, Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. - W styczniu zostały wykonane prace wykończeniowe oraz doposażenie świetlicy w Przedmościu – dodaje Dyrektor DK.

Prace sfinansowano z dotacji Gminy Środa Śląska dla Domu Kultury, jak również funduszu sołeckiego. Łącznie wydatki na te remonty wyniosły 29,3 tys. zł. Przy wsparciu fizycznym lokalnej społeczności i pani świetlicowej, świetlica w Przedmościu została gruntownie posprzątana, a jej ściany nabrały nowego kolorytu. W świetlicy znalazły się nowe stoły i krzesła oraz zasłony, wymieniono drzwi wewnętrzne. W planach jest odświeżenie zaplecza kuchennego.

W miejscowości Proszków gruntowne odnowienie świetlicy polegało na malowaniu wszystkich pomieszczeń, montażu paneli ściennych (wentylowana lamperia) we wszystkich pomieszczeniach, odnowieniu drzwi wejściowych, wymianie drzwi wewnętrznych, opraw oświetleniowych, gniazd i wyłączników, wymianie bojlera oraz montażu klimatyzacji z funkcją grzania. Środki pochodziły z dotacji DK oraz funduszu sołeckiego w kwocie łącznej 45 tys. zł.

- Większość prac wykonała niezawodna ekipa remontowa DK Środa Śląska – wyjaśnia Dyrektor Grzegorz Ptaszyński. - Na rok 2021 planujemy wykonać prace w kilku kolejnych naszych świetlicach – dodaje Dyrektor DK Środa Śląska.

Fundusz prac remontowych i konserwacyjnych w planie finansowym Domu Kultury na 2021 r. to 90 tys. zł. - Dokładamy wszelkich starań aby prace odbywały się w konsultacji z Sołtysami oraz lokalną społecznością i spełniały ich oczekiwania. Kolejnymi wyzwaniami dla naszej ekipy są świetlice we wsiach Juszczyn, Słup i Cesarzowice, co chcemy też uzgodnić z Panem Burmistrzem, który zarządza dodatkowymi środkami na modernizację świetlic w ramach budżetu Urzędu Miejskiego – zaznacza Dyrektor DK Grzegorz Ptaszyński .O postępach prac w świetlicach będziemy informować w kolejnych tygodniach i miesiącach.

(prg) / fot. um

toalety z nowa klimatyzacja w swietlicy w proszkowie

Toalety z nową klimatyzacją w świetlicy w Proszkowie
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... godzinę temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  godzinę temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... 2 godziny temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 10 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 12 godzin temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM