piątek 03.02.2023

Imieniny: Błażeja Oskara

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Rodzina z Ogrodnicy zabytkową skodą pojechała do Albanii

36 Comments
Państwo Cegłowscy – małżeństwo emerytów wraz z synem wzięli udział w tegorocznej edycji Złombol 2022. Skodą Forman z 1993 roku przejechali łącznie ponad 3700 km i dotarli na plażę w miejscowości Kavaje w Albanii, gdzie w tym roku znajdowała się meta.


Fot. prg Fot. prg


Państwo Józefa, Marian i Krzysztof z Ogrodnicy po raz pierwszy wzięli udział w takiej wyprawie. – To był nasz prezent dla syna na 40. urodziny – wyjaśnia Marian Cegłowski. – Ale kierowała nami także chęć zobaczenia kawałka świata i przeżycia niesamowitej przygody. Auto przygotowywaliśmy przez pół roku i przez całą trasę nie mieliśmy żadnej awarii – podkreśla Marian Cegłowski.

Przed startem spod Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przygotowane auto pod pomnikiem Rolanda w Środzie Śląskiej obejrzał burmistrz Adam Ruciński, który osobiście nakleił na przedniej masce naklejkę z herbem Gminy Środa Śląska. – Dzięki temu byliśmy rozpoznawalni, nie widziałem na trasie żadnej innej ekipy ze Środy Śląskiej – przyznaje Marian Cegłowski.

Rodzina z Ogrodnicy poruszała się swoim zabytkowym autem wraz z przyczepką. Państwo Cegłowscy spali w namiocie, na kampingu, czy w hotelu, zwiedzając po drodze okoliczne zabytki. Po trzech dniach dotarli na dziką plażę w Albanii. – Zaraziliśmy się tym sposobem zwiedzania świata i już szykujemy się na kolejną edycję wyprawy, tym razem chcemy pojechać zabytkowym czerwonym żukiem – zapowiada Marian Cegłowski. – Jeśli ktoś z naszych okolic będzie chętny do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji, służę pomocą i zdobytym w tym roku doświadczeniem.

To już 16. edycja rajdu Złombol, w ramach którego tradycyjnie zbierane są pieniądze dla podopiecznych domów dziecka w całej Polsce. W tym roku uczestnicy mogli wybrać jedną z dwóch sugerowanych tras. Pierwsza wiodła przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Kosowo i Macedonię; druga - przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację i Czarnogórę.

(prg)

 

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

komnet internet

pawlowski sol drogowa www


przyjeciapozegnalne postfb