sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Rolnik - karateka z Proszkowa nadal bije rekordy Polski!

Rolnik - karateka z Proszkowa nadal bije rekordy Polski!

Śr, 31.03.2021 19:25
 •  

55-letni Andrzej Piech z Proszkowa koło Środy Śląskiej jest rolnikiem. Jednak rolnictwo - jak podkreśla, nie jest jego jedynym codziennym zajęciem, ma też pasję, którą rozwija od lat.


Od 16 roku życia trenuje karate, a od kilku lat, z konsekwencją i uporem bije rekordy Polski w tej sztuce walki. Niedawno zrobił to już po raz trzeci.

- Od wielu lat trenuję we wrocławskich klubach i w domu. Teraz, kiedy kluby ze względu na lockdown są pozamykane, od około roku tylko w domu - wyjaśnia pan Andrzej.

Jest konsekwentny w utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej. Wstaje wcześnie rano i ćwiczy. - Trenuję codziennie po dwie -  trzy godziny od 4:30. Później zajmuję się gospodarstwem i wieczorem, przynajmniej godzinę, ćwiczę "na worku" - mówi karateka.

Tak sobie postanowiłem...

- Postanowiłem sobie, że co roku będę próbował pobić jakiś rekord w okresie zimowym, kiedy jest mniej pracy w rolnictwie - wyjaśnia pan Andrzej. - Najpierw zgłosiłem się do Biura Rekordów Księgi Guinnessa - opowiada. - Tam mi poradzono żebym najpierw spróbował sił w krajowych rekordach, bo tu raczej skupiają się na inicjatywach grupowych. I udało się - mówi z zadowoleniem i podkreśla, że już sama kwalifikacja jest osiągnięciem. - Nie jest to łatwe, trzeba spełnić sporo warunków - mówi.

Kolejny rekord w ciągu 4 lat

Na początku lutego 2017 r. mistrz z Proszkowa pobił krajowy rekord w kategorii Najwięcej Kopnięć Majgeri (kopnięcie w przód) w ciągu 15 minut. Jego rekordowy wynik to 589!

Nabrał "apetytu" na kolejne super - wyniki i zapragnął spróbować swych sił w kategorii Najwięcej Uderzeń Seiken Jodan Tsuki w ciągu 15 minut. I na wrześniowych eliminacjach tego samego roku  znowu mu się udało - uzyskał wynik 870! - To jest technika uderzeń z ręki - wyjaśnia pan Andrzej.

W tym roku pobił rekord Polski w kategorii Najwięcej Bloków karate Uchi-Uke w ciągu 15 minut, uzyskując wynik 1373 powtórzeń. - Trudności trochę było, bo sale sportowe są teraz niemal cały czas zamknięte, ale udało mi się skorzystać z czasowego otwarcia i ustanowić rekord, z którego jestem bardzo dumny, bo pobiłem go trzykrotnie - podkreśla karateka. - Ponadto trudno teraz sprawdzić swoje możliwości, nie ma jak ich skonfrontować w spotkaniach z innymi karatekami - wyjaśnia.

Mówią, że to fenomenalny wynik

Najnowszym osiągnięciem Pana Andrzeja zainteresowały się stacje telewizyjne TVP i TVN. - 20 marca o moim rekordzie wspomniano w Teleexpresie Extra, a w poniedziałek 29 marca gościłem w programie Dzień Dobry TVN. Mówią, że to fenomenalny, oszałamiający wynik, ale trudno mi powiedzieć, porównać. Jak tak mówią ludzie, którzy się na tym znają, ufam, że tak jest - dodaje skromnie. - Wcześniej oprócz gazety Roland żadne media moimi wyczynami się nie interesowały, więc było to dla mnie zaskoczenie, ale i miłe doświadczenie - przyznaje.

Będę próbował dalej

Andrzej Piech, pomimo, że warunki do trenowania są obecnie trudniejsze, nie zamierza poprzestać i nadal chce bić rekordy. - Jak tylko forma pozwoli będę ćwiczył i próbował dalej, bo to lubię i daje mi to satysfakcję - podkreśla z uśmiechem.

Życzymy zatem jak najlepszej formy sportowej oraz kolejnych rekordów!

(rol) / fot. ak, wk

O sukcesach pana Andrzeja można przeczytać również na stronie biura rekordów - tutaj.

rolnik k 3

rolnik k 2

rolnik k 1

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…