niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Rozpoczęto prace koncepcyjne ws. PT kanalizacji deszczowej

Rozpoczęto prace koncepcyjne ws. PT kanalizacji deszczowej

Pn, 15.02.2021 16:06

9 lutego w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie ws. opracowania projektu technicznego kanalizacji deszczowej i remontu kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Kopernika, Skłodowskiej-Curie, Szkolnej, Boya-Żeleńskiego, Łanowej i Rakoszyckiej.We wschodniej części miasta na ulicach Rakoszyckiej, Kopernika, Skłodowskiej-Curie, Baczyńskiego, Łanowej oraz Boya-Żeleńskiego od lat 90. XX w. istnieje tylko jeden kanał ogólnospławny. Będzie on przez spółkę Średzka Woda zmodernizowany na kanał sanitarny. Projekt kanalizacji na ww. ulicach zakłada ponadto budowę drugiego kanału, który będzie kanałem deszczowym.

 – Gmina wyłoni wykonawcę na opracowanie dokumentacji projektowej kanalizacji deszczowej w ww. ulicach, a spółka Średzka Woda będzie odpowiedzialna za remont wraz ze zmianą funkcji kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną – wyjaśnia Magdalena Kułakowska z Wydziału Inwestycji średzkiego magistratu. – Do końca lutego zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe, mające na celu wyłonienie wykonawcy PT kanalizacji deszczowej w tym rejonie miasta – dodaje Magdalena Kułakowska.

W budżecie Gminy Środa Śląska na 2021 rok przewidziano ponad 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej kanalizacji deszczowej w rejonie powyższych ulic. – Realizacja inwestycji planowana jest na 2022 i 2023 rok i będzie podzielona na etapy. Prace będą prowadzone w ścisłej współpracy ze spółką Średzka Woda – precyzuje Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej. 

Inwestycja ta pozwoli na uporządkowanie spraw gospodarki ściekowej w tej części miasta. – Ścieki sanitarne będą włączone do kanalizacji sanitarnej, natomiast kanalizacją deszczową będą płynęły tylko wody deszczowe, opadowe oraz odwodnienia nieruchomości – tłumaczy Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza ds. melioracji i urządzeń wodnych. – Inwestycja ta jest długo oczekiwana przez mieszkańców Środy Śląskiej, którzy czekają też na to, że w rowie R-19 oraz w Starym Korycie Średzkiej Wody będzie płynęła woda czysta, co przyczyni się do polepszenia jakości środowiska w tej części miasta. Ożywi się również flora i fauna w Starym Korycie Średzkiej Wody i w rzece Średzka Woda, która przepływa przez zachodnią i południową część miasta Środa Śląska - dodaje Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza.

(prg) / fot. um

skan.10.02.2021r 1
powrót na górę
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 2 godziny temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 2 godziny temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 2 godziny temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 2 godziny temu.
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 5 godzin temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …