wtorek 15.06.2021

Imieniny: Wita Jolanty

Rozpoczęto prace koncepcyjne ws. PT kanalizacji deszczowej

Rozpoczęto prace koncepcyjne ws. PT kanalizacji deszczowej

Pn, 15.02.2021 16:06
 •  

9 lutego w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie ws. opracowania projektu technicznego kanalizacji deszczowej i remontu kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Kopernika, Skłodowskiej-Curie, Szkolnej, Boya-Żeleńskiego, Łanowej i Rakoszyckiej.


We wschodniej części miasta na ulicach Rakoszyckiej, Kopernika, Skłodowskiej-Curie, Baczyńskiego, Łanowej oraz Boya-Żeleńskiego od lat 90. XX w. istnieje tylko jeden kanał ogólnospławny. Będzie on przez spółkę Średzka Woda zmodernizowany na kanał sanitarny. Projekt kanalizacji na ww. ulicach zakłada ponadto budowę drugiego kanału, który będzie kanałem deszczowym.

 – Gmina wyłoni wykonawcę na opracowanie dokumentacji projektowej kanalizacji deszczowej w ww. ulicach, a spółka Średzka Woda będzie odpowiedzialna za remont wraz ze zmianą funkcji kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną – wyjaśnia Magdalena Kułakowska z Wydziału Inwestycji średzkiego magistratu. – Do końca lutego zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe, mające na celu wyłonienie wykonawcy PT kanalizacji deszczowej w tym rejonie miasta – dodaje Magdalena Kułakowska.

W budżecie Gminy Środa Śląska na 2021 rok przewidziano ponad 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej kanalizacji deszczowej w rejonie powyższych ulic. – Realizacja inwestycji planowana jest na 2022 i 2023 rok i będzie podzielona na etapy. Prace będą prowadzone w ścisłej współpracy ze spółką Średzka Woda – precyzuje Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej. 

Inwestycja ta pozwoli na uporządkowanie spraw gospodarki ściekowej w tej części miasta. – Ścieki sanitarne będą włączone do kanalizacji sanitarnej, natomiast kanalizacją deszczową będą płynęły tylko wody deszczowe, opadowe oraz odwodnienia nieruchomości – tłumaczy Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza ds. melioracji i urządzeń wodnych. – Inwestycja ta jest długo oczekiwana przez mieszkańców Środy Śląskiej, którzy czekają też na to, że w rowie R-19 oraz w Starym Korycie Średzkiej Wody będzie płynęła woda czysta, co przyczyni się do polepszenia jakości środowiska w tej części miasta. Ożywi się również flora i fauna w Starym Korycie Średzkiej Wody i w rzece Średzka Woda, która przepływa przez zachodnią i południową część miasta Środa Śląska - dodaje Maria Zachary, Pełnomocnik Burmistrza.

(prg) / fot. um

skan.10.02.2021r 1

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 3 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 4 godziny temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…