sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ruszył zakład PEPSICO w Świętem

Skomentuj31 maja oficjalnie otwarto zakład koncernu PEPSICO w Świętem. Fabrykę o pow. ponad 50 tys. m2 zbudowano w 20 miesięcy na 30 ha. W zakładzie produkowane będą czipsy z polskich ziemniaków sprzedawane na 20 rynkach europejskich. Otwarcie fabryki to również nowe miejsca pracy – docelowo 450.


Fot. PEPSICO Fot. PEPSICO


- Robiliśmy to w trakcie covidu, w trakcie wojny, kiedy były problemy z łańcuchem dostaw i tym bardziej ten projekt jest dla nas niezwykle istotny. Jest niezwykle imponujący, to jest fabryka przyszłości – mówił podczas eventu otwarcia zakładu Silviu Popovici, prezes PEPSICO na Europę.

Koszt budowy piątego zakładu produkcyjnego koncernu PepsiCo w Polsce to ponad 1 mld zł.  Event otwarcia zakładu w Świętem zaszczyciło obecnością wielu gości, m.in. premier Mateusz Morawiecki.

- Było to rzeczywiście zielone pole, na którym powstała inwestycja super nowoczesna. Najbardziej zaawansowana z punktu widzenia zarówno ekologicznego, z punktu widzenia stosowania najnowszych technologii, ale także jeśli chodzi o rynek pracy – podkreślał prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.  

- My zajmujemy się przede wszystkim automotive, dzisiaj to się zmienia, bo jest przemysł spożywczy. Z tego miejsca też dziękuję za to, z czego skorzystają polscy rolnicy – mówił na evencie Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  – Dla nas jest to jedna z największych inwestycji w 25-letniej historii LSSE, więc już jest super. Jak słyszeliśmy najbardziej zielony zakład, który jest zakładem wzorcowym i będzie pokazywany całemu światu – dodał prezes Przemysław Bożek w rozmowie w tv Echo24.  

– Takie nowoczesne miejsca pracy mają znaczenie, bo podnoszą poziom, są wzorcem dla innych. Właśnie takich miejsc pracy oczekujemy, w takich fabrykach, które są tak nowoczesne i środowiskowo zrównoważone. Do tej pory ten rozwój w Środzie Śląskiej był oparty o firmy branży automotive, ale dziś mamy już branże rolno-spożywczą, mamy też tutaj po sąsiedzku zakład , który będzie się reaktywował, branża lotnicza. Więc rozwijamy się pełną parą – komentował do lokalnych mediów podczas eventu otwarcia burmistrz Adam Ruciński.

- Docelowo tutaj mamy mieć zainstalowanych 8 linii. W chwil obecnej jest zainstalowane 5, 3 z tych pięciu pracują, w tym produkt, którego do tej pory nie mieliśmy na rynku, mianowicie Doritosy – mówił dla tv Echo24 Krzysztof Dudziński, szef projektu PEPSICO. - Obecnie zatrudniamy ponad 200 pracowników. Budynek jest zbudowany jak klocki lego, czyli można dokładać kolejne, które pozwolą na to, żeby się rozwijać. Także wszystko przed nami – dodał Krzysztof Dudziński. Dzięki zastosowaniu rozwiązań ekologicznych, zakład osiągnie zerową emisję do 2035 roku.

(prg)

pepsi image003

Fot. Janusz Cieszyński / Facebook

pepsi image005

Fot. LSSE

pepsi image007

Fot. LSSE

pepsi image009

Fot. LSSE
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.