poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Seniorzy Oddziału Rejonowego PZERiI zwiedzali Mazury

SkomentujMazury to niezwykła kraina jezior, lasów, bagien i mokradeł, kanałów rzecznych, a także pięknych miast, dawnych zamków i niezwykłych historii.Na przełomie maja i czerwca odbyła się pięciodniowa wycieczka dla 50 osób z terenu Gminy Środa Śląska. Wycieczkę rozpoczęto zwiedzaniem Skansenu Wsi Kurpiowskiej w Kadzidle – spotkanie z historią Kurpi Zielonych z Puszczy Kurpiowskiej.

W następnych dniach zwiedzano w Giżycku most obrotowy na Kanale Łuczańskim, Sanktuarium św. Brunona, Kościół Ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień, twierdzę Boyen – obronną budowlę w kształcie siedmioramiennej gwiazdy, blokującą przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno.

W Gierłoży poznaliśmy historię kwatery Hitlera tzw.” Wilczego Szańca” i całego obronnego kompleksu. Następnie w Reszlu zwiedziliśmy gotycki zamek biskupów warmińskich, kościół Piotra i Pawła oraz gotycki most na Sajnie. Bazylika w Świętej Lipce, to miejsce Kultu Maryjnego dla Warmii i Mazur, gdzie znajdują się najstarsze w Polsce organy o pięknym brzmieniu. Pływaliśmy statkiem po jeziorze Niegocin, a następnie zwiedzaliśmy mazurskie zabytki w Mikołajkach oraz degustowaliśmy smakołyki kuchni mazurskiej. Pomimo kapryśnej pogody uczestnicy wyrażali zadowolenie z możliwości zwiedzania tego regionu Polski.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów pragnie podziękować władzom Gminy Środa Śląska za finansowe wsparcie wycieczki kwotą 17.000 zł., co stanowiło 23,19% kosztów całkowitych. Każda obniżka jednostkowego kosztu dzięki dotacji z Gminy jest zachętą do udziału w wyjeździe.

Zarząd Związku zorganizował jeszcze trzy wycieczki: do Mosznej, Kamieńca Ząbkowickiego i Ząbkowic Śląskich oraz do zamku Kliczków i Bolesławca, korzystając z bezpłatnego użyczenia przez Gminę 20-osobowego busa, za co tą drogą w imieniu uczestników składamy władzom Gminy średzkiej gorące podziękowania.                                                                                                                                

A.K. PZERiI

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.