wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Seniorzy z gminnego DDS pokazali swoje prace

Pn, 04.10.2021 15:51

1 października, który jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, w Muzeum Regionalnym uroczyście otwarto wystawę prac podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej. Z tej okazji seniorzy po raz pierwszy zaśpiewali przed zgromadzoną publiką swój hymn.


Wszystkie prace zgromadzone w Muzeum Regionalnym są autorstwa seniorów z gminnego DDS. To prace malarskie, rękodzielnicze i plastyczne, których jakość i pomysłowość jest godna podziwu, o czym mówiła kierownik placówki Justyna Hołyst.

- Jestem z Państwa bardzo dumna i pełna podziwu dla Waszego zaangażowania i energii wkładanej w każde działanie w naszym Dziennym Domu Seniora. My jako pracownicy chętnie czerpiemy to ciepło i energię od Państwa i takiej siły życzę Państwu jeszcze na długie lata – mówiła do seniorów kierownik Justyna Hołyst.

Inaugurację wystawy podopieczni DDS wykorzystali, aby premierowo zaprezentować stworzony przez siebie hymn Dziennego Domu Senior+. W treści opowiadają o swojej placówce jako drugim domu i dziękują władzom gminy za stworzenie takiego miejsca, którego potrzebowali. Seniorzy byli na tyle rozśpiewani, że wykonali jeszcze utwór „Polskie kwiaty”.

Życzenia z okazji Dnia Seniora zgromadzonym złożyła także Joanna Sadowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Życzę Państwu dużo zdrowia, energii i siły w codziennym pokonywaniu trudności losu, uśmiechu na twarzy i samych szczęśliwych chwil – mówiła zgromadzonym dyrektor Sadowska.

Serdeczne życzenia i pozdrowienia w imieniu burmistrza Adama Rucińskiego przekazał także sekretarz gminy Marcin Nowakowski, który w loterii dla wszystkich zgromadzonych wylosował jedną spośród trzech prac autorstwa seniorów. Wystawę wszystkich prac podopiecznych z Dziennego Domu Senior+ będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym do końca października.

(prg)

 • 24
 • 13
 • 0
 • 4
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 44 minut temu
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" godzinę temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... godzinę temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM