środa 25.05.2022

Imieniny: Borysława GrzegorzaSeniorzy z gminnego DDS pokazali swoje prace
1 października, który jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, w Muzeum Regionalnym uroczyście otwarto wystawę prac podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej. Z tej okazji seniorzy po raz pierwszy zaśpiewali przed zgromadzoną publiką swój hymn.

Fot. UM Fot. UM

Wszystkie prace zgromadzone w Muzeum Regionalnym są autorstwa seniorów z gminnego DDS. To prace malarskie, rękodzielnicze i plastyczne, których jakość i pomysłowość jest godna podziwu, o czym mówiła kierownik placówki Justyna Hołyst.

- Jestem z Państwa bardzo dumna i pełna podziwu dla Waszego zaangażowania i energii wkładanej w każde działanie w naszym Dziennym Domu Seniora. My jako pracownicy chętnie czerpiemy to ciepło i energię od Państwa i takiej siły życzę Państwu jeszcze na długie lata – mówiła do seniorów kierownik Justyna Hołyst.

Inaugurację wystawy podopieczni DDS wykorzystali, aby premierowo zaprezentować stworzony przez siebie hymn Dziennego Domu Senior+. W treści opowiadają o swojej placówce jako drugim domu i dziękują władzom gminy za stworzenie takiego miejsca, którego potrzebowali. Seniorzy byli na tyle rozśpiewani, że wykonali jeszcze utwór „Polskie kwiaty”.

Życzenia z okazji Dnia Seniora zgromadzonym złożyła także Joanna Sadowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Życzę Państwu dużo zdrowia, energii i siły w codziennym pokonywaniu trudności losu, uśmiechu na twarzy i samych szczęśliwych chwil – mówiła zgromadzonym dyrektor Sadowska.

Serdeczne życzenia i pozdrowienia w imieniu burmistrza Adama Rucińskiego przekazał także sekretarz gminy Marcin Nowakowski, który w loterii dla wszystkich zgromadzonych wylosował jedną spośród trzech prac autorstwa seniorów. Wystawę wszystkich prac podopiecznych z Dziennego Domu Senior+ będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym do końca października.

(prg)

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …