środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Skatepark dokończy inna firma

Skatepark dokończy inna firma

Cz, 08.10.2020 11:14

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego informuje, iż 29 września br. z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Wykonawcy została wypowiedziana umowa na budowę Skateparku w Środzie Śląskiej.Firma ze Skokowa Zakład Instalacji Sanitarnych HYDREKS, której zlecony został do wykonania pierwszy etap budowy średzkiego skateparku nie wywiązała się z zawartej umowy. Niestety dotychczasowy sposób realizacji prac i wynikające z nierzetelności Wykonawcy wielomiesięczne opóźnienia, a przede wszystkim brak wykonania płyty betonowej, nie dają żadnej gwarancji, że roboty budowlane, które pozostały do wykonania w ramach zamówienia zostaną w ogóle zakończone.

Ostateczny termin rozpoczęcia robót budowlanych został wyznaczony na 25 września, lecz po raz kolejny ze strony Wykonawcy nie zaistniały żadne oznaki chęci kontynuowania współpracy, lub chociaż wywiązania się z pierwotnych ustaleń. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do tego, że finalnie umowa została zerwana.


Na dokończenie budowy skateparku na początku października został ogłoszony nowy przetarg na kwotę szacunkową 77 tys. zł., z terminem wykonania do 15 grudnia bieżącego roku.


- Wydział Inwestycji zarekomendował Burmistrzowi trudną decyzję związaną z zakończeniem współpracy z firmą Hydreks. Do tej pory pracownicy Wydziału Inwestycji dokładali starań, żeby roboty wykonane były zgodnie z dokumentacją projektową i sztuką budowlaną. Pomimo błędów wykonawczych udało się doprowadzić do wybudowania stabilizacji pod docelową betonową płytę skateparku, jednakże ze względu na bierność i opieszałość Wykonawcy dalsze roboty nie zostały niestety zrealizowane. Sytuacja zmusza nas do szukania nowego rzetelnego wykonawcy, który mamy nadzieję dokończy budowę skateparku. Wydział Inwestycji z pełnym zaangażowaniem będzie nad tą realizacją sprawował intensywny nadzór aż do jej skutecznego zakończenia – poinformował Kierownik Wydziału Inwestycji Ireneusz Fura.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

img 9726
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Iza powiedział(a) Więcej
  Tak trzymać, z władzą trzeba się bratać i są postępy. godzinę temu.
 • norek powiedział(a) Więcej
  Tylko ona potrzebowała na to 6 lat a tu jest pod dwóch. Po drugie zakup ciągnika i ,,szmabiarki" to jest... 2 godziny temu.
 • więc powiedział(a) Więcej
  też tak myślę 2 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  pandemia nie - ale raczej część zakazów ,jak dobrze pójdzie 2 godziny temu.
 • Odpow powiedział(a) Więcej
  Prawdopodobnie! 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM