poniedziałek 26.07.2021

Imieniny: Anny Mirosławy

Śmieci na pola, a nie do punktu zbiórki odpadów. Dlaczego?

Śmieci na pola, a nie do punktu zbiórki odpadów. Dlaczego?

Cz, 08.04.2021 13:08

W sprawie śmieci wywożonych na polne drogi w okolicy Chwalimierza zadzwonił do nas czytelnik. Pan Marcin regularnie sprząta te odpady i nie może zrozumieć motywów działania śmieciarzy. 


- Ta sytuacja ma miejsce od około roku. Znajduję te śmieci głównie na polnych drogach przy Chwalimierzu. Z tego co zaobserwowałem są to m.in. części samochodowe, których nie można sprzedać - mówi mieszkaniec wioski. Sprawa została przez niego zgłoszona na policję, ale bez choćby zdjęć samochodu sprawcy, funkcjonariusze nie mogą podjąć żadnego działania.

Pan Marcin zapewnia, że sprawy tak nie zostawi i podjął już kolejne kroki. W tej chwili zależy mu jednak na nagłośnieniu tematu. - Warto wiedzieć, że mieszkańcy gminy mogą wywieźć problematyczne śmieci do Kryniczna, gdzie znajduje się sortownia odpadów. Jest to całkowicie darmowe. Myślę, że ludzie często decydują się na porzucenie śmieci w lasach i na polach właśnie z obawy, że za ich oddanie będą musieli zapłacić. Tak samo jest z wyrzucaniem opon, a przecież co dwa miesiące w wioskach wywożone są odpady wielkogabarytowe i wystarczy tylko wystawić je przez dom - mówi .

Zakłady takie jak w Krynicznie to tzw. punkty selektywnej zbiórki odpadów, które znajdują się na terenie każdej gminy. Mieszkańcy prawie codziennie mogą przywozić tam odpady problematyczne, m.in. akumulatory, baterie, świetlówki, termometry rtęciowe, przeterminowane leki, chemikalia, opony, odpady remontowe i odpady zielone. Dokładne dni i godziny pracy można znaleźć na stronach internetowych urzędów gmin.

Punkty selektywnej zbiórki odpadów w gminach powiatu średzkiego:

 • gmina Kostomłoty: Średzka 10A, Kostomłoty
 • gmina Malczyce: ul. Sienkiewicza, Malczyce
 • gmina Miękinia: ul. Czysta 3, Miękinia
 • gmina Środa Śląska: Kryniczno 93
 • gmina Udanin: Udanin 115

OLO / fot. Czytelnik

 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • świerk powiedział(a) Więcej
  Nie jątrz. Czas się pojednać. 54 minut temu
 • Rurek powiedział(a) Więcej
  A Jaworka jak nie złapały tak do dziś go ni ma - Pewnie wziął łopatę wykopał dół,... 2 godziny temu.
 • ela powiedział(a) Więcej
  "jest napisane" 3 godziny temu.
 • literka powiedział(a) Więcej
  A ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież pisze: Cyrk Astoria to innowacyjne show, w... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

poniedziałek / 26.07.2021 / 16:01

Przy Centrum NGO zatrzyma się autobus ŚKP

Spółka Średzka Komunikacja Publiczna w tym tygodniu uruchomi dodatkowy przystanek przy Centrum NGO. Dzięki temu członkowie stowarzyszeń, które mają…
poniedziałek / 26.07.2021 / 15:37

Przebudowa ul. Innowacyjnej w toku

Firma Eurovia Polska przebudowuje ulicę Innowacyjną we Wróblowicach. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…