sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Sołtys Rzeczycy i Rolnik z Zakrzowa laureatami plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”

SkomentujOd połowy kwietnia trwało głosowanie w największym plebiscycie wiejskim i rolniczym, który w naszym województwie prowadzi "Gazeta Wrocławska".Kandydatów do nagród w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2023” nominowali partnerzy, patroni akcji i dziennikarze. Swoje propozycje nominacji mogli zgłaszać także samorządy, czytelnicy i mieszkańcy sołectw z naszego województwa.

W tym roku nagrody są przyznawane w sześciu kategoriach: sołtys roku, rolnik roku, sołectwo roku, lider/liderka społeczności roku, koło gospodyń wiejskich roku oraz agroturystyka roku. Do wojewódzkiego finału plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023” awansowali laureaci pierwszego etapu głosowania, które było prowadzone osobno w powiatach naszego województwa.

W powiecie średzkim laureatem w kategorii Rolnik Roku został Pan Lesław Kosiński, rolnik z Zakrzowa. W tej kategorii nagradzani są rolnicy wszelkich specjalizacji działający we wszystkich gałęziach rolnictwa. Mniej istotna jest w tym przypadku wielkość prowadzonego gospodarstwa. Ważna jest za to postawa rolnika, jego rola w społeczności. 

Tradycyjnie w plebiscycie zostali nagrodzeni sołtysi czyli przedstawiciele pierwszego szczebla samorządu, reprezentanci gminy w sołectwach. Wielu z nich to zaangażowani społecznicy, którzy działają na rzecz sołectwa i reprezentują je na zewnątrz. Pomagają mieszkańcom i cieszą się ich zaufaniem. Niektórzy są wybierani na swoją funkcję od wielu lat, inni zyskali poparcie w ostatnich wyborach. Zwycięzcą w kategorii Sołtys Roku z terenu powiatu średzkiego został Pan Andrzej Sakson, sołtys wsi Rzeczyca.

Jesienią przyjdzie czas na wielkie podsumowanie plebiscytu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej ogólnopolskiej gali, które odbędzie się w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

(prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.